Connect with us

Uudised

Kinoühing tahab õue

ERR
Aastate jooksul on Hiiumaa kinoühing paljude filmisõprade abil ning projektide toel soetanud vajalikku varustust, et näidata filme erinevates asukohtades üle kogu saare. Õuepääsemisest on puudu veel vaid üks asi.
Hiiumaa on üks väheseid maakondi kogu Eestis, kus kohapeal digitaalne rändkinotehnika olemas. Arno Kuusk, kes Hiiumaa kinoühingut veab, ütles, et toolid on olemas, tehnika filmide näitamiseks samuti, ainus, mis välilinastuste ning autokino näitamiseks puudu, on väli­tingimustesse sobilik ekraan.
“Sellest tulenevalt ongi kino­ühingu järgmiseks suureks projektiks välitingimustesse mõeldud täispuhutava kinoekraani soetamine,” selgitas Kuusk.
“Selline ekraan võimaldab sumedal suveõhtul nautida romantilist komöödiat Kärdla keskväljakul, korraldada tähistaeva all välikino kasvõi kodu tagaaias, nautida filme kaasaegses autokinos või saada osa iselaadsest filmi­festivalist erinevates põnevates asukohtades,” jagas Kuusk oma unistust kinoühingu sõprade meililistis.
Kinoühingu sõpradel on võimalik anda oma panus projekti omafinantseeringu fondi: MTÜ Hiiumaa Kino Swedbanki arveldusarve EE102200221056717032 (selgitusse: “Välikino”) on avatud ööpäevaringselt. “Abiks on iga toetussumma!”, kinnitas Kuusk.
Kõikide kinoühingu väli­ekraani projekti omafinantseeringu fondi panustanud filmisõprade vahel loositakse välja kinoühingu kinkepileteid vabalt valitud linastusele.
2021. aasta jaanuaris loositakse välja peaauhind – privaat­linastus võitja poolt valitud ajal, asukohas ja filmiga (kasvõi sumedal suveõhtul koduhoovis).

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...