Jälgi meid

UUDISED

Regionaalmaasikas 2020 kasvas Orjakus

REET KOKOVKIN
34 kandidaadi seast valiti seekord viis Regionaalmaasika laureaati, üks neist Margit Kääramees ja Orjaku külaselts.
Peaminister Jüri Ratas ja riigi­halduse minister Jaak Aab andsid kolmapäeval Stenbocki majas toimunud pidulikul vastu­võtul üle
Regionaalmaasikad, millega tänati kõige tublimaid inimesi ja ette­võtteid Eesti regionaalarengusse panustamise eest.
Regionaalmaasikas 2020 laureaatideks valiti erakõrgkool Cleveroni Akadeemia Viljandis, Narva tööandja OÜ Fortaco Estonia, Vidrike külamaja Otepääl, Margit Kääramees ja Kassari saare Orjaku külaselts ning Mulgi väiketootjate liit.
Regionaalmaasikat käis Margit Kääramees vastu võtmas koos abikaasa Indrekuga. Piduliku sündmuse juures viibisid ka kaks tema tunnustamiseks esitajat, Reet Kokovkin ja Aivi Telvik.
“Tunnustus on tõeliselt uskumatu, eriti pärast seda, kui ma seal kohapeal teada sain, et kandidaate oli kokku nii palju, siis läksid ikka jalad nõrgaks…,” ütles Margit Hiiu Lehele. Ja lisas pärast pisukest järelemõtlemist: “Minu puhul on see ilmselt nii preemia aastate jooksul tehtu kui avanss tulevate asjade eest.”
Peaminister tunnustas nii laureaate kui kõiki konkursil osalenuid, kes andnud olulise panuse, et hoida ja arendada elu oma kodukohas. “Vaadates tänavusi Regionaalmaasika auhinna laureaate, julgen täie veendumusega öelda, et kohapealsete inimeste tahtmise ja ettevõtlikkuse taha Eesti eri piirkondade areng ei jää,” ütles peaminister.
Kolmas maasikas
Riigihalduse minister Jaak Aab märkis, et tänavusel Regionaalmaasika konkursil oli rekordiliselt palju kandidaate, tunnustamiseks tehti 34 ettepanekut, mille hulgast hindamiskomisjon valis välja viis silmapaistvamat algatust.
Regionaalmaasika auhindu anti välja seitsmendat korda ja see oli kolmas kord, kui Eesti riik regionaalarengu auhinnaga Hiiumaa tublide inimeste algatusi tunnustab.
2019. aastal said laureaaditiitli ja Maret Sarapu tehtud klaasist maasika Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino, 2016. aastal Ly Kaups/Johansen, Ere Naat ja MTÜ Kärdla Kohvikute­päev.
Jaanuari lõpus välja kuulutatud konkursile sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi kui füüsilisi ja juriidilisi isikuid.
Margiti esitasid tunnustamiseks Aivi Telvik ja Reet Kokovkin MTÜst Hiiumaa Teabekapital, Ilmi Aksli ja Arno Kuusk MTÜst Hiiumaa Kino.
Esitluskirjas toodud teenete loetelu on pikk ning selles tõdetakse, et Margiti eestvedamisel on Orjaku küla ja kultuurielu saanud täiesti uue hingamise.
“Hiiumaa vallal on lihtne suhelda ja hallata kodanikuühiskonda, kui selle esindajad on südamega sädeinimesed nagu Margit. Piirkonna haldamise võtmesõnaks on eestvedamine ja koostöö. Margit on kultuuri­töötaja haridustaustaga kalurinaine ja lisaks aktiivsele ühiskonna-
ja kultuuritegelasele on kasvatanud suureks kaks tublit last. Soovime südamest selliseid sädeinimesi igasse Eesti kanti!” tõdevad esitluse koostajad.

Veel lugemist:

PERSOON

Arno Kuusk ütles, et tiitleid, au- ja tänukirju on ta Hiiumaa kinomaastikul tehtu eest saanud üksjagu, aga Regionaalmaasikas on niiöelda juba kõrgemal tasemel. “See...

UUDISED

Hiiumaa kultuur­kapitali ekspertgrupp valis Kultuuripärliks 2018 Guido Kanguri, kelle algatatud festival Sõru Jazz toimub tänavu juba 12. korda. Hiiumaa vallavanem Reili Rand heitis kultuurihooaja...