Connect with us

Uudised

Keskväljak annab juba vastuseid ja äratab küsimusi

Sel nädalal algasid Kärdla keskväljakul asfalteerimistööd ja juba on näha, kus saab olema tulevane sõidutee, kus bussipeatus, kus parkla ja kus kõnnitee.
Paralleelselt kerkivad jõudsalt ka väljaku ehitised-rajatised. Valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak tutvustas osaliselt veel vundamendi staadiumis asju ja näitas, mis kus olema saab.
Kolm väikest ruudukujulist vundamenti Pritsumaja pool otsas on tulevane purskkaev. Pihlak selgitas, et purskkaevu jugade kõrgust saab reguleerida: “Näiteks tuulise ilmaga keerata madalamaks, et nii kaugele ei pritsiks.”
Purskkaevust Rookopli tänava poole jääb auguga betoon­vundament – see on koht, kus tulevikus seisab linna jõulukuusk.
Betoonist rularamp on juba kohal ja arenguosakonna juhataja loodab, et kui see lõplikult valmib, saab seal alati olema palju noori.
Neljale vundamendile väljaku keskel paigaldatakse tulevased müügikioskid, mis tehakse valmis mujal.
Kõrged puitsõrestikud aga on pergola ehk kerge vari­katus, mis paigaldatakse algselt Rootsi maastikuarhitektuuribüroo Mareld arhitektide võidutöös olnud suure katusekujulise turupaviljoni asemele.
Pihlak ütles, et EAS ei olnud nõus sellise konstruktsiooni ehitust rahastama, seepärast valiti selle asemele lihtsam ja mõistagi ka odavam variant.
Vallamaja ees aga seisab väiksema karu suurune puidust lepakäbi, mis võikski olla sangleppaderohke väike­linna üks sümboleid. Käbi valmis Saaremaa meistrite kätetööna. Kõrval on kaunis lepapuust pargipink – sellised leiavad peagi koha kesk­väljakul.

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...