Connect with us

Uudised

Keskväljak annab juba vastuseid ja äratab küsimusi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Sel nädalal algasid Kärdla keskväljakul asfalteerimistööd ja juba on näha, kus saab olema tulevane sõidutee, kus bussipeatus, kus parkla ja kus kõnnitee.
Paralleelselt kerkivad jõudsalt ka väljaku ehitised-rajatised. Valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak tutvustas osaliselt veel vundamendi staadiumis asju ja näitas, mis kus olema saab.
Kolm väikest ruudukujulist vundamenti Pritsumaja pool otsas on tulevane purskkaev. Pihlak selgitas, et purskkaevu jugade kõrgust saab reguleerida: “Näiteks tuulise ilmaga keerata madalamaks, et nii kaugele ei pritsiks.”
Purskkaevust Rookopli tänava poole jääb auguga betoon­vundament – see on koht, kus tulevikus seisab linna jõulukuusk.
Betoonist rularamp on juba kohal ja arenguosakonna juhataja loodab, et kui see lõplikult valmib, saab seal alati olema palju noori.
Neljale vundamendile väljaku keskel paigaldatakse tulevased müügikioskid, mis tehakse valmis mujal.
Kõrged puitsõrestikud aga on pergola ehk kerge vari­katus, mis paigaldatakse algselt Rootsi maastikuarhitektuuribüroo Mareld arhitektide võidutöös olnud suure katusekujulise turupaviljoni asemele.
Pihlak ütles, et EAS ei olnud nõus sellise konstruktsiooni ehitust rahastama, seepärast valiti selle asemele lihtsam ja mõistagi ka odavam variant.
Vallamaja ees aga seisab väiksema karu suurune puidust lepakäbi, mis võikski olla sangleppaderohke väike­linna üks sümboleid. Käbi valmis Saaremaa meistrite kätetööna. Kõrval on kaunis lepapuust pargipink – sellised leiavad peagi koha kesk­väljakul.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...