Connect with us

Uudised

Kärdla sadam täna ja homme

erakogu
Kärdla sadama esimene hooaeg on selleks aastaks ametlikult läbi saanud ja aeg kokkuvõtteid teha.
Juba ligi kuu aega tagasi tõstis Kärdla sadamas tegevust alustanud OÜ Yachts Service Kärdla aluseid talvekorterisse, vastvalminud Kärdla sadamas asuvasse ellingusse. Meretähised, poid ja toodrid on laevateedelt talveks välja toodud ning merematkade hooaeg lõppenud.
Harrastusmeresõitjatele on meie kliimavööndis hooaeg lühike, kuid Kärdla sadamas jõudsime sellegipoolest päris palju ära teha. Ühtekokku külastas kuue kuu jooksul sadamat 850 külalisalust. Selle numbrini jõudmiseks tuli ära kasutada kõik vahendid – osalemine rahvusvahelistel messidel, artiklid temaatilistes ajakirjades. Kaasa aitas mitmete suveürituste korraldamine sadamas ning alahinnata ei saa isiklike tutvuste tähtsust. Nagu öeldi ka Kärdlas toimunud Lääne-Eesti turismikonverentsil – kõige suurem mõju purjetamise sihtkohtade valikul on sõbra soovitusel ja heal sõnal.
Kärdla sadama panust piirkonna arengusse tunnustas Hiiu maavalitsus tänumeenega. Sadam sai ka Lääne-Eesti turismitegijate tunnustamisel väärilise tähelepanu osaliseks – võtsime vastu auhinnalise teise koha kategoorias “Aasta parim turismitegu”. See on meile kinnituseks, et Kärdla sadamat on märgatud ka väljaspool Hiiumaad, ning meie tegevust hinnatakse terve Lääne-Eesti piirkonna arengut silmas pidades.
Sellisel tasemel tunnustus seab meile selge eesmärgi olla ka järgnevatel aastatel jätkuvalt professionaalne, avatud ning arenev sadam koos kõige sadamaelu ja -melu juurde kuuluvaga. Juba järgmise aasta kevadel loodame külalisi rõõmustada vastavatud sadamarestoraniga, kus põhirõhk on kohaliku tooraine kasutamisel ning kõrgel teeninduskultuuril. Samuti loodame saabuvatele merematkajatele pakkuda võimalust kasutada sadamahoonesse rajatavaid pesemisvõimalusi koos saunadega ning viisakaid tualette, mis oleks vaieldamatuks kontrastiks sellesuvistele rendikonteinerite võimalustele. Kärdla sadam ei ole veel valmis, kuid me kõik teeme selle nimel tööd, et juba lähitulevikus saaksime oma silmaga tunnistada sadama uusi teenuseid ja võimalusi.
Samuti ei ole valmis piirkond tervikuna. Praegu võime sirge seljaga öelda, et Kärdla sadam on juba esimese tegevusaasta jooksul andnud olulise panuse terve piirkonna arengusse ning kindlasti tuleb sellele lisa järgnevatel aastatel. Üha enam tõuseb nii investorite kui ettevõtjate huvi saada osa sadamas toimuvast ja siduda oma äri selle piirkonnaga. Seda nii teenuste ja kaupade müügi näol kui ka laiemalt terves turismisektoris.
2015. navigatsioonihooajale astume vastu uuenduste ja mitmete rahvaürituste tähe all: näiteks saame teist korda Kärdla sadamas tervitada Muhu Väina regatti.
Soovime kõigile mõnusat lumist talve ning ootame järgmisel aastal kõiki oma külalisi avasüli olenemata sellest, kas tullakse meritsi või maismaalt!
SVEN KRIGGULSON
SA Kärdla Sadam
juhatuse liige

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku