Connect with us

Uudised

Naiskodukaitse esinaine: Võidupüha tähistame suuremalt

Ardi Hallismaa / Eesti Kaitsevägi
Valitsus andis eriloa tänavuse võidupüha paraadi toimumiseks 23. juunil Paides. Hiiumaale saabub presidendi poolt teele saadetud võidutuli Kärdla sadama kaudu.

Võidutuli jõuab sadamasse kella 16 paiku, selle toovad meritsi saarele naiskodukaitsja Reili Rand ja kaitseliitlane Uku Lepna.

Enne seda, alates kella 14st kuni võidutule saabumiseni saab sadamas uudistada Kaitseliidu varustust ning naiskodukaitsjate ja noorte oskusi ja tegemisi. Oma tehnikat ja töövõtteid tutvustavad kaitseliitlased ja politseinikud, päästjad ja kiirabitöötajad. Üle-meetri-mehed saavad võimaluse teha merepäästepaadiga merel üks tiir.

Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna esinaine Küllike Tammeveski rääkis, et tänavu soovivad nad võidupüha tähistada suuremalt. “Koostöös partneritega jõustruktuuridest näitame elanikele, et oleme saarel olemas ja pakume turvatunnet,” ütles ta. “Sadamas on palju ruumi, osalejad ei pea olema tihedalt üksteise kõrval ja tegevused on hajutatud üle platsi.”

Tule ootajaile ja uudistajatele pakuvad naiskodukaitsjad pannkooke. Tammeveski avaldas lootust, et ühine võidutule ootamine on tore pereüritus, millest võiks saada igaaastane tava.

Tänavu viivad presidendi käest saadud võidutule kõigisse maakondadesse kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad, kes on üheealised taastatud Eesti Vabariigiga, tähistamaks 30 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest.

Kaitseliidu võidupüha paraad algab Paides 23. juunil kell 11, rivis on ligi 800 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart koos liitlasvägede esindajatega.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...