Connect with us

Uudised

Tähistame maakaitsepäeva perepäevaga

Hiiumaa kaitseliitlased koos naiskodukaitsjatega korraldavad 23. juuni maakaitsepäeva puhul Kärdla sadamas perepäeva.

Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino rääkis, et seda päeva tähistatakse üle Eesti ja Paidest paraadilt saadetud tuld saab oodata vääriliselt Kärdla sadamas. Kella 14 alates saab sadamas uudistada nii Kaitseliidu kui pääste- ja politseijaoskonna tehnikat.

Naiskodukaitsjad tutvustavad oma tegemisi ning noored kotkad ja kodutütred panevad üles noortetelgi, kus tutvustavad oma tegemisi pildigaleriiga. Teavet saab ka selle suve suuremate sündmuste kohta, kus soovijail võimalik osaleda.

Päästjad ja politseinikud tutvustavad nende kasutuses olevat tehnikat. Ilusa ilmaga on üle meetri meestel võimalik minna päästekaatriga merele sõitma.

Pidupäeva puhul pakuvad naiskodukaitsjad pannkooke moosiga. Kogu üritusele annab hoogu kohalik Jaaniraadio.

Kärdla sadamasse saabub võidutuli meritsi ja seda jagatakse pärast pidulikku rivistust orienteeruvalt kell 16. “Kes soovib oma jaanituld süüdata võidutulest, võtke latern kaasa,” soovitab Mart Reino.

Võidutule ootamise perepäeva korraldab Kaitseliit koostöös Kärdla sadama, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi, Hiiumaa valla ja Hiiumaa naiskodukaitsjatega.

 

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...