Jälgi meid

UUDISED

Kärdla elanikud tahaks, et tänavad saaks rutem lumest puhtaks

Olev Kivistik
Kärdla elanikud kurdavad, et kõnniteedelt on lumi õigel ajal ära lükkamata ja jalakäijail tuleb kas lumes sumbata või minna sõiduteele.
Hiiu Lehe lugeja kirjeldas olukorda, kus eelmise nädala lumisel hommikul oli Kalda tänava lasteaia juures kõnniteel lumi lükkamata ja keskkonnateenuste sahk lükkas samal ajal lahti hoopis Selveri parklat. Lugejale tundus olukord lasteaia juures koguni ohtlik, sest lükkamata kõnniteedel ei saanud liigelda ja lapsevanemad olid sunnitud kõndima autoteel, lapsed kelguga järel.
Hommikuti on liiklus laste­aia juures tihe, sest paljud vanemad toovad lapsed laste­aeda autodega. Samas on ka bussipeatus, kust hommikusel tipptunnil väljub mitu liinibussi. Tol hommikul oli liiklus lasteaia ümbruses häiritud, kinnitas too lapsevanem.
Kärdlas leidus ka tänavaid, kuhu möödunud nädalal lumesahk kordagi ei jõudnud. Vahepeal oli sula ja mure lahenes, kuid kolmapäeva õhtul algas taas lumesadu.
Hooldaja: Jõuame lükata varemgi
Kärdla teede-tänavate talihoolduse eest vastutab AS Eesti Keskkonnateenused. Ettevõtte Hiiumaa osakonna juhataja Aivo Kriiska ütles eile, et Kärdla tänavad jagunevad vastavalt hooldustasemetele (vt infokast) ja nende lumest puhastamiseks on ette nähtud erinevad reageerimisajad.
“Meie reageerimisaeg algab alles siis, kui sadu on lõppenud, aga jälgime alati ise ilmateadet ja enamasti oleme lund lükkamas juba enne saju lõppu,” selgitas Kriiska.
Tema sõnul ei peaks nad näiteks teise ja kolmanda taseme teedel paari sentimeetri paksust lund üldse lükkamagi, aga on seda seni ikkagi teinud.
“Oleme talihooldusega valmis jõudnud õigeaegselt, kohati oleme madalama hooldus­tasemega tänavad jõudnud lumest puhtaks lükata isegi kiiremini kui nõutud,” ütles Kriiska.
Samas lisas ta, et saab inimeste murest aru: “Üritame anda endast parima, et tänavad korralikult hooldatud oleks.”
Kriiska sõnul pöörduvad inimesed oma murega tavaliselt otse tema poole ja kui ongi probleem, saadab ta tavaliselt saha uuesti lund
lükkama. “Siiani on kõik mured lahendatud saanud,” kinnitas Kriiska ja kutsus probleemidest teatama.
“Meie töötajad on väga tublid, eile olid nad näiteks juba hommikul kella poole viiest väljas lund lükkamas,” ütles Kriiska lõpetuseks.

Veel lugemist: