Connect with us

Uudised

Lumekahurite jõul saabus tali kelgumäele, suusarada veel pole

PALUKÜLA TERVISERAJAD
Kaks reedel Palu­külas töötanud lume­kahurit said ööga kelgunõlva valgeks ja meelitasid nädalavahetuseks kohale hulga kelgutajaid, suusaraja valmimist takistas soojenenud ilm.
Reedel teatas vald, et Paluküla terviseradadele jõudnud lumekahurid said viimaks tööd, sest külmakraadid on langenud parajale tasemele. “Kui külma peab, siis lund toodab lumetiim nädalavahetusel ja juba esmaspäeval vurab ringi rajatraktor, et teha suusarada valmis,” lubati valla kodulehel reedel.
Reedel toodetud kunst­lumele oli pühapäevaks lisa tootnud ka ilmataat ning kelgumäe parkla oli autodest tulvil. Laupäeval ega pühapäeval kelgutajatel töötavaid lumekahureid aga näha ei õnnestunud. “Ilm läks nii palju pehmemaks, et tootlikkus oli liiga väike,” selgitas Püha­lepa osavalla haldusjuht Argo Valgma, kes Palukülas lumekahuritega toimetab.
Käesoleval nädalal võib siiski töötavaid kahureid silmata, sest neljapäeval ja reedel on plaan need jälle tööle panna. Kui ainult ilma­taat on nõus koostööd tegema. Ideaaltingimusteks kunstlume tootmisel on ööpäevaringne miinus viis kraadi, kuid ka väiksema külmakraadiga on see võimalik. Lisaks mängivad rolli õhuniiskus ja tuulekülm.
Riigi ilmateenistuse nelja päeva prognoosist Paluküla kohta on näha, et õhu­temperatuur kõigub homme ja ülehomme nulli ümber ja sajab lund, ööl vastu nelja­päeva hakkab temperatuur langema ja neljapäeva pärast­lõunaks jõuab sobiliku viie külmakraadi ligi.
Valgma avaldas lootust, et kahe ööpäevaga õnnestub ehk suusaraja algus valmis teha. Soomest toodud rajatraktor oli pühapäeva õhtuks Palukülas juba kohal. “Kui piisaval hulgal kunstlund toodetud, saab järjest hakata lund laiali lükkama ja rajad sisse teha,” selgitas Valgma. Nädalavahetuseks ta veel midagi kindlat lubada ei julenud, sest suusaraja valmimis­aeg sõltub ka sellest, kui palju kunstlund saabuvate külmakraadidega toota õnnestub.

Veel lugemist:

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...