Connect with us

Uudised

Kaitseväe orkester esineb Emmaste koolis

Homme ja ülehomme võtavad kaitseväe orkestri ajateenijad ette reisi Eesti kahele suuremale saarele, et esineda Saare- ja Hiiumaa kooliõpilastele.
Homme esineb orkestri ajateenijatest koosnev rokkbänd Estonian Dream Army Band Kuressaares Saaremaa ühisgümnaasiumis. Kolmapäeval, 15. aprillil kell 12.15 pakutakse aga head muusikat Emmaste põhikooli perele.
Kontsertreisi üheks eesmärgiks on tutvustada publikule kaitseväge ja ajateenistust. Bändi liikmed jagavad kontserdi ajal kuulajatele oma muljeid ja kogemusi igapäevaelust kaitseväes ja oma tegevusest orkestris.
Orkestris teenib igal aastal umbes 15 ajateenijat. Orkestri ajateenijad saavad samasuguse sõduri välja­õppe nagu kõik teised ajateenijad – orkestriga liituvad nad eri väeosadest alles pärast sõduri baaskursust.
Orkestrisse võetakse ajateenijateks noori, kes on eelnevalt õppinud kas Otsa või Elleri muusikakoolis, Eesti muusika- ja teatriakadeemias või Viljandi kultuuriakadeemias. Tegu on muusikutega, kellest tulevikus saavad professionaalsed dirigendid, heliloojad, koorijuhid ja pillimehed.
Lisaks 40 professionaal­sele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad. Orkestri peadirigent ja ülem on kolonelleitnant Peeter Saan.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...