Connect with us

Uudised

Kaitseväe orkester esineb Emmaste koolis

Homme ja ülehomme võtavad kaitseväe orkestri ajateenijad ette reisi Eesti kahele suuremale saarele, et esineda Saare- ja Hiiumaa kooliõpilastele.
Homme esineb orkestri ajateenijatest koosnev rokkbänd Estonian Dream Army Band Kuressaares Saaremaa ühisgümnaasiumis. Kolmapäeval, 15. aprillil kell 12.15 pakutakse aga head muusikat Emmaste põhikooli perele.
Kontsertreisi üheks eesmärgiks on tutvustada publikule kaitseväge ja ajateenistust. Bändi liikmed jagavad kontserdi ajal kuulajatele oma muljeid ja kogemusi igapäevaelust kaitseväes ja oma tegevusest orkestris.
Orkestris teenib igal aastal umbes 15 ajateenijat. Orkestri ajateenijad saavad samasuguse sõduri välja­õppe nagu kõik teised ajateenijad – orkestriga liituvad nad eri väeosadest alles pärast sõduri baaskursust.
Orkestrisse võetakse ajateenijateks noori, kes on eelnevalt õppinud kas Otsa või Elleri muusikakoolis, Eesti muusika- ja teatriakadeemias või Viljandi kultuuriakadeemias. Tegu on muusikutega, kellest tulevikus saavad professionaalsed dirigendid, heliloojad, koorijuhid ja pillimehed.
Lisaks 40 professionaal­sele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad. Orkestri peadirigent ja ülem on kolonelleitnant Peeter Saan.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...