Connect with us

Uudised

Kaitsealadel puhates tuleb arvesse võtta piiranguid

Looduse hoidmiseks on kaitsealadel oluline mootorsõidukitega liigeldes püsida vaid neil teedel, mis on kaartidele kantud pidevjoonega. Sõiduk pargi parklasse või tee serva paralleelselt sõidu suunaga.

Telkida ja lõket teha on lubatud vaid vastavalt tähistatud telkimise ja lõkketegemise kohtades.

Lõkke- või grillimiskohas peavad olema kaasas esmased tulekustutusvahendid.

Lõkkepuudeks võib korjata maast oksi, raiuda ei tohi jalal seisvaid surnuid ega kasvavaid puid.

Lõkkes põletamiseks sobib vaid puit ja paber, kindlasti mitte plastpakendid ega muud jäätmed.

Loodus on pika põua järel kuiv ja tuleohtlik. Valva süüdatud lõket või grilliseadet hoolega.

Laagrikohad on viisakas jätta endast maha korrastatuna. Lahkudes tuleb veenduda, et lõke on täielikult kustunud.

Kõik, mille endaga loodusesse kaasa võtad, tuleb loodusest ka hiljem kaasa võtta. Loodusesse jäetud prügi ohustab seal elavaid loomi.

Enda tarbeks on lubatud korjata neid metsamarju, seeni, lilli, ravimtaimi, sarapuupähkleid ja muid loodusande, mis ei ole looduskaitse all.

Oma lemmiklooma tuleb looduses hoida rihma otsas, et ta teistele matkajatele ega looduse asukatele liiga ei teeks.

Kui märkad tegevust, mis võib kahjustada keskkonda või tundub seadusevastasena, helista palun riigiinfo telefoninumbrile 1247. Loodushoid on meie kõigi ühine mure.

MAREK PÕLD

Hiiumaa büroo juhataja

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.