Connect with us

Uudised

Jalgpallipoisid tegid Lätis mehetegusid

Hiiumaa jalgpall
Kärdla Linnameeskonna 03 poisid osalesid esmakordselt väljaspool Eestit rahvus­vahelisel jalgpallivõistlusel meie heade naabrite lätlaste juures.
Möödunud nädalavahetusel toimunud Riga City CUPi näol on tegemist kõrgetasemelise turniiriga, mis on üsna suur amps elu esimeseks välis­turniiriks.
Treener Mario Degtjovi juhendatud Hiiumaa poistele saime lisa Läänemaa jalgpalli­klubist Erko Puskari ja FC Florast Artur Jeršovi näol.
Alagrupi esimeses mängus läksid Kärdla LM poisid kokku Läti JFC Skontoga. Algus oli rabe, sest kõik tuletasid hetkeks meelde, kuidas on 11:11 üle suure väljaku mängida. On ju hooaja lõpust juba mõnda aega möödas. Uskumatul kombel tundsid kolm kutti end enne mängu algust halvasti ja see harvendas tugevasti meie mängijate ridu. Aga alguse kimbatusest saadi kiiresti üle ja hakati vaikselt ka oma mängu peale suruma. Meie kaptenil, Artur Jeršovil oli ideaalne võimalus mõne meie ründaja abil värav vormistada, kuid kahjuks õigel ajal meie mängijaid värava ees ei olnud. Teist korda sellist mööda­laskmist enam ei tehtud ja mängu ainsa värava vormistas Emmaste poiss Kristjan Ugam. Eriti tahaks kiita selles mängus Kevin Saarnakit, kes tegi oma elu esimese 11:11 mängu ja sai kaitsetöös väga hästi hakkama. Uskumatu, kui palju rõõmu saab tuua üks väikene pall, kui see on õigel ajal õiges kohas!
Teise mänguni said poisid ennast natukene koguda ja kuulata treeneri õpetussõnu, mida veel parandada.
Stass oli kohal!
Järgmine vastane oli FS Metta 03 Lätist. Mäng nendega jäi 1:1 viiki. Meie värav löödi taaskord Artur Jeršovi suure­pärasest eeltööst Kristjan
Ugami poolt. Väga raske mäng oli see poiste jaoks ja vaid pool tundi vahet järgmise mänguga. Lõppkokkuvõttes mängis FS Metta 03 end pronksmedalile.
Hea meel oli selle üle, et meie treeneri Mario Degtjovi tööd oli hindama tulnud Riias resideeruv legendaarne Hiiumaa jalgpallitreener Stanislav Šarkovski ehk Stass, kellel jätkus meie poiste soorituste kohta vaid kiidusõnu.
Järgmise vastase, BFC Daugavpilsiga mängisid meie poisid 0:0 viiki. Mäng oli raske, vigastusterohke ja väga väsitav. Hea meel oli, et meie kuttidele tuli kaasa elama ka endine Kärdla Linnameeskonna mängija Gustav Juurikas, kes praegu õpib Riias ülikoolis ja kelle “kodustaadionil” mängud toimusid.
Õhtu ja väljateenitud puhkus käes, läksid poisid, kes ennast tohterdama, kes järgmiseks päevaks välja puhkama, sest sellise taseme mänge kogesid nad esmakordselt.
“Teise päeva hommiku ülevaade poistest oli üsna kasin, vaid seitse poissi 16st olid terved, üheksal poisil oli mingi probleem – kes ei saanud hingata, sest oli korralik nohu, kellel oli hääl ära, kellel jalad haiged, kellel kael…,” meenutas treener Mario Degtjov olukorda.
Inetu mäng
Lisaks algas järgmine mängu­päev väga vara, kell 9.05 ja kohe mindi kokku kõige raskema vastasega – Riia jalgpallikooliga. Selles mängus oli meie poistel alguses väga raske käima saada, mistõttu vastane ka üsna mängu alguses juhtima läks. Õnneks said meie poisid ennast kiiresti käima ja Artur Jeršovi eeltööst sai peaga värava kirja Indrek Nõulik. Kahjuks oli mäng väga jõhker, sest Riia jalgpallikooli jaoks oli see kõige olulisem mäng, et pääseda võistlema medalite peale. Vastased hakkasid meie poisse lõhkuma, mida kohtunik kahjuks ei fikseerinud. Siiski suutsid meie poisid selle inetu mängu vastu pidada ja lõppseisuks jäi 1:1. Miinuspoolele jäi see, et meie kaitsja Holger Sepma sai vastaste poolt niimoodi vigastatud, et tema jaoks oli turniir lõppenud.
Sellega olid alagrupi­mängud mängitud.
Kui A-alagrupi võitjad selgusid lihtsalt mängude tulemustena, siis B-alagrupis nii lihtsalt ei läinud. Kokku oli kolm võistkonda, kellel kogutud kuus punkti. Kuna Kärdla LM
oli ilma ühegi kaotuseta, saimegi alagrupis esikoha, teine ja kolmas koht selgusid mündiviskamise tulemusena: FS Metta 03 oli teine ja Riia jalgpallikool kolmas.
Neljas koht
Kärdla LM läks kokku A-alagrupi teise koha omaniku FK Liepajaga. Arvestades, et meie üks põhikaitsemängija, Holger Sepma sai väga raske vigastuse Riia jalgpallikooli vastu mängides, oli juba ette teada, et tuleb väga raske mäng. Nii ka oli ja mäng lõppes vastaste võiduga 2:0. Meie poisid olid alagrupimängudes andnud endast maksimumi ja vigastuste tõttu hõredamad read andsid vägagi tunda. Nii ei jätkunud jõudu kolmanda-neljanda koha mängus eelnevalt viiki mängitud FS Metta 03 vastu uuesti head mängu teha ja Metta poisid võitsid Kärdla LMi lausa 5:0.
“Kindlasti peaks mainima, et meie ründeduo moodustasid aasta nooremad poisid Kevin Saarnak ja Andro Suuster,”märkis treener Mario Degtjov.
Seega jäi lõpptulemuseks FS Metta esikoht, FK Liepaja teine, FS Metta 03 kolmas ja Kärdla Linnameeskond neljas koht.
Parim väravavaht
Meie väravavaht Karl Värva valiti turniiri parimaks värava­vahiks. Karl tegi rasketes mängudes tõesti väga häid sooritusi, mistõttu läks tiitel väga õigesse kohta.
Treener kommenteeris meie poiste saavutust nii: “Poisid ei ole harjunud sellise pingutusega nii lühikese aja vältel. Mängude tempo oli meeletult kiire, meie nooremad poisid jäid juba sammult vastastest maha, aga seda kõike oskasime oodata. Turniiri kokkuvõttes peaks ütlema palju kiidusõnu poistele – see oli vägagi maksimumilähedane sooritus nii võistkonnana kui ka individuaalselt!”
Kasulik oli see ka seetõttu, et nähti ära murekohad, millega järgmisel hooajal tuleb edasi tegeleda. Proovitud sai erinevaid koosseise ja poisse eri positsioonides, mis treeneri hinnangul on väga positiivne.
Treener kiitis Artur Jeršovi, kelle tehnikat ja kiirust on vähestel temavanustel poistel, Hiiumaa poistest tõi ta eraldi välja Holger Sepma ja Kristjan Ugami ning ilusaid tõrjeid teinud väravavahi Karl Värva, kes tema sõnul “tassis meeskonna nii mõnestki olukorrast välja.”
“Selline jalgpall on füüsilise jõu, tehnika ja mõistuse koostöö. Väljakul kõiki kolme omada heal tasemel mängus vähese hapnikuga ja kiire tempo juures on vägagi raske. Need poisid vedasid selle välja,” kinnitas treener, et poiste jaoks oli selline võistlussõit väga motiveeriv.
Kokku osales turniiril kümme võistkonda: kaheksa Lätist, üks Eestist ja üks Leedust. Läti võistkonnad on kõik meistriliigade võistkondade n-ö järelkasvuvõistkonnad: FS Metta, FK Liepaja, FC Ziemelaustrumi, JFA Jelgava, BFC Daugavpils, Rigas FS, JFC Skonto, FS Metta 03 ning Leedu võistkond FMA Ateitis on Leedu jalgpalli järel­kasv. Turniir on toimunud neli aastat.
Võistkond Kärdla Linnameeskond 03 mängis koosseisus: Artur Jeršov (kapten), Karl Värva (vv), Erko Puskar, Hargo Liiving, Kermo Platov, Kevin Saarnak, Andris Valk, Holger Sepma, Jaanus Sõmer, Johannes Niinemäe, Indrek Nõulik, Sven Aigar Tammeveski, Kristjan Ugam, Andro Suuster, Rasmus Padari ja Henri Paulus.
Täname treener Mario Degtjovi ja Siret Tara igati korda läinud turniiri eest ja kiidame poisse hea soorituse eest!
Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa jalgpall

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...