Connect with us

Uudised

Jalgpallihuvilisi lapsi jagub, treenereid napib

Hergo Tasuja
Populaarne jalgpallilaager näitas ära Hiiumaa jalgpalli rõõmud ja kitsaskohad.
HERGO TASUJA
hiiuleht@hiiuleht.ee
Terve eelmise nädala oli Kärdla linnastaadion täidetud lustliku jalgpallimänguga – poolsada noort jalgpallurit ajasid suvelaagris palli taga.
Eesti Jalgpalli liidu (EJL) ja Rimi suvelaagrites osales sel aastal rekordarv lapsi. Augustis veetis viis päeva laagris 778 noort, kellest üle 10 protsendi tüdrukud.
Hiiumaal oli osalejaid 48, neist tosin tüdrukud. Sealjuures oli Kärdla suvelaager nii juunis kui augustis kõige kiiremini täis registreeritud laager kogu Eestis.
“Meil on hea meel, et Eestis tegeletakse jalgpalliga peaaegu igal pool ja lapsevanemad tahavad, et nende lapsed suve aktiivselt veedaksid,” sõnas EJL noorteprojektide juht Teet Allas.
Ka laagri peatreener Adamsoni rõõmustas Hiiumaa laste suur huvi jalgpalli vastu. Eriti aga fakt, et veerand osalenuist olid tüdrukud.
Neli päeva olid lapsed ametis kohalikul Kärdla staadionil. Laagripäev algas tehniliste harjutustega, peale lõunasööki mängiti jalgpallitennist või jalgpallipesapalli. Päev lõppes turniiriga.
Teisipäeval koguneti Lillekülla rahvusstaadioni juurde. Seal tutvustati lastele staadionikompleksi, peeti teiste laagrite lastega sõpruskohtumisi ning elati kaasa koondise legendide ja muusikute jalgpallimängule.
Hiiumaa vutinoored istusid üsna Eesti koondise värava lähedal ja ergutasid valjuhäälselt Mart Poomi. Paljud võtsid temalt oma laagrisärgile mälestuseks autogrammi.
Sel aastal osalesid laagris lapsed sünniaastatega 2002–2007, järgmisel oodatakse osalema lapsi, kes on sündinud enne 2002. aastat.
Treenereid napib
Laagrilaste tegemisi suunas viis treenerit: peatreener Priit Adamson, kelle põhitööks on FC Flora noortetreeneri amet, lisaks neli kohalikku abitreenerit.
Kui noorte huvi jalgpalli vastu on suur, siis mõttekoht on, kas piisab treenereid? Suvelaagris olid abitreeneriteks Tõnis Saarnak, Hergo Tasuja, Aivo Jõeleht ja Sander Laur. Esimesel kahel on sarnaselt Jaanika Küttimile olemas treeneri C-kategooria litsents, teised õpivad alles gümnaasiumis. Samas teeb põhikohaga treeneritööd saarel vaid Jaanika Küttim. Tal on nii lasteaiaealiste laste, poiste, tüdrukute kui naiste grupid Kärdlas, mis tegelikult koondavad kogu Põhja-Hiiumaa jalgpallihuvilised. Põhitöö kõrvalt annavad trenne Tasuja, Saarnak ja Kaupo Valting.
Omavalitsustest toetavad jalgpalli otseselt Hiiu ja Emmaste vald, Käina vald võimaldab treeninguteks taristut tasuta kasutada. Kõigis kolmes vallas toimuvad ka treeningud.
Praegu on olemas lapsed, kel asja vastu huvi. Seega on edasise arenguhüppe üks olulisemaid aluskive uute, regulaarselt trenne andvate treenerite lisandumine.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...