Connect with us

Uudised

Jalgpalli suvelaagrid tulevad jälle

erakogu
Saabuv suvi toob Hiiumaale kolmandat aastat järjest Eesti jalgpalli liidu (EJL), Rimi ja MTÜ Hiiumaa Jalgpall ühised jalgpallilaagrid.
Eelnevatel aastatel on huvi laagrite vastu olnud meeletu, mistõttu võtsime julguse korraldada sel aastal koguni kaks laagrit. Esimene toimub juunis Kärdla staadionil ja teine augustis Emmaste staadionil. Kui Emmaste laagrisse tuleb ka Kärdlast rohkelt huvilisi, siis paneme Kärdlast Emmastesse ja tagasi sõitma bussi.
“Laagritest on oodatud osa võtma 6–12aastased lapsed ning eelnev kokkupuude jalgpalliga ei ole oluline,” kommenteeris laagritest osavõtmist EJL noorteprojektide juht Teet Allas ja lisas: “Oodatud on nii tüdrukud kui poisid.” Suve­laagrid pakuvad noortele eelkõige lõbusaid treeninguid ja jalgpalliga seotud mänge.
Jalgpallilaagrid toimuvad 8.–12. juunini ja 10.–14. augustini. Kumbki laager kestab viis päeva, millest ühel päeval sõidetakse Tallinnasse Eesti koondise mängu vaatama. Juhendajateks on jalgpalliliidu poolt valitud ja koolitatud noortetreenerid. Varem on meie lastel olnud võimalus treenida kogenud FC Flora treeneri Priit Adamsoni ning Viljandi JK Tuleviku treenerite Rain Tölpuse ja Dagmar Hekki käe all.
Laagripäevad on jaotatud osadeks: hommikuti kerge treening, lõunasöök ning erinevad mängud pärastlõunal. Plaan näeb ette, et esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kestab laager kella 9.30–17, reedel kella 9.30–13. Teisipäeval toimub ekskursioon A. Le Coq Arenale, kus lapsed saavad kohtuda professionaalsete jalgpalluritega, saada neilt inspiratsiooni ja näha oma kangelasi lähedalt.
Registreerimiseks palume saata lapse nimi, sünniaeg/isikukood ja lapsevanema kontakttelefon meiliaadressile: hiiumaajalgpall@gmail.com ning lisainfot saab telefonilt: 518 4300 või samalt meiliaadressilt.
Viiepäevase laagri maksumuseks on umbes 65 eurot ning hinna sees on jalgpallivarustus (särk mängija nimega, püksid, kedrad), vesi ja puuviljad kogu päeva jooksul, soe lõunasöök v.a reedel ja ekskursioonipäeval. Laagri lõpus jagatakse väikeseid auhindu või diplomeid, mille lapsed saavad endale mälestuseks lõbusast suvenädalast.
EJL ja Rimi jalgpalli suvelaagrite eesmärgiks on tuua rohkem lapsi ja noori spordi ja jalgpalli juurde, tervise tugevdamine ning kehaliste- ja vaimsete võimete arendamine, mitte võit ja võidu saavutamine.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall projektijuht

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...