Connect with us

Uudised

Hea viis vaheaja veetmiseks

Kristi Linkov
Ka sel aastal võttis MTÜ Hiiumaa Jalgpall julguse rindu, et koostöös Eesti jalgpalli liiduga korraldada 6–12aastastele lastele Hiiumaal suvelaagreid.
Kaks varasemat aastat on näidanud, et oleme õigel teel – huvi laagrite vastu on suur nii laste kui lapsevanemate seas. Ja miks ka mitte? Lapsele on laagri ajal huvitav tegevus organiseeritud– mis võikski ühe lapsevanema jaoks parem olla?
Sel aastal otsustasime teha ühe laagri Kärdlas ja ühe Emmastes. Lapsi tuleb laagrisse üle saare ja Emmastest Kärdlasse käia on väga pikk maa. Nüüd on ka neil hea laagrivõimalus kodus käes ning julgen arvata, et see oli igati õige otsus.
Lapsi on mõlemas laagris 50, mis on maksi­maalne arv. Võrreldes teiste laagritega hõivame üle 5 protsendi kõikidest Eesti laagrikohtadest ja oleme sellega ilusasti jalgpallikaar­dil. Hea meelega teeksime laagreid ka mujal Hiiumaal, kui vaid sobivaid staadioneid oleks.
Kärdla laagri treenerid on seekord Saaremaalt: FC Kuressaare ridades mängiv treener Kateriin Kuusk ja tema abikaasa,  jalgpallitreener Margus Kuusk. Lisaks meie oma Kärdla LM mängijad: Jaan Rebel, Steven Saarnak ja Timo Vares. Laager annab hea töökogemuse ka neile.
Emmaste laagri peatreener on 18 aastat FC Floras töötanud Egon Tintse, kes võttis väljakutse vastu. Ilmselt on see ka kohalikele positiivne kogemus, kuna Egonil on kõrgeim võimalik jalgpallitreeneri kategooria. Talle on abiks meie kohalikud jalgpallitreenerid Hergo Tasuja ja Tõnis Saarnak ning Kateriin Kuusk ja Margus Kuusk. Neile meeldib Hiiumaal nii väga, et nad otsustasid treeneritena osaleda ka meie augustikuises laagris.
Rimi, Eesti jalgpalli liidu ja MTÜ Hiiumaa Jalgpall suvelaagrid toimuvad juunis ja augustis. Jalgpallihuviline laps võib osaleda mõlemas. Laager kestab nädal aega, hommikul kell 9.30 kuni
17, ööbimisega kodus.
Ühel päeval kohtuvad kõikide laagrite lapsed üle Eesti, keda on kokku umbes tuhatkond, A. le Coq Arenal, kus omavahel mängitakse võistlusmänge. Laagrist saavad lapsed endale nimelised vormid, Rimi toetab iga päev puuviljadega, lisaks joogid ja kord päevas soe söök. Laagri lõppedes saavad lapsed diplomi, väikese meene ja komme.
Laagritesse registreerimine algab igal aastal jaanuaris ja kohad müüakse üsna kiiresti välja.
Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...