Jälgi meid

Uudised

Hiiumaa fotograafid, ärgake!

Eesti Rahva Muuseumi korraldatud fotovõistluse “Minu kihelkond” fotode saatmise tähtajani, 1. märtsini, on jäänud loetud päevad. Veel täna ja homme saab saata fotosid oma kodukohast ERMi fotovõistlusele, millest andsime Hiiu Lehes teada juba mullu augustis.
“Hiiumaalt on tõesti esitatud vaid üks töö,” tõdes peaarhivaar Tiina Tael imestunult.
“Kas on võistlus jäänud hiidlastele märkamata või on vähesel osavõtul muu põhjus – raske hinnata,” arutles Tael. “Pilte tehakse ju palju, sest nutitelefonid teevad pildistamise käepäraseks ja pildistamisest on saanud lausa üldrahvalik harrastus, aga mõnikord tasub oma fotosid vaadata selle pilguga, kas neil on lisaks isiklikule väärtusele ka laiem väärtus. Nagu teada, on fotodel võime jäädvustada hetki, mis aja jooksul muutuvad ajalooks.”
Fotovõistluse korraldajad on märganud, et paljutki sellist, mis praegu tundub tavaline, ei osanud mõnekümne aasta eest ettegi kujutada. “Tänaseid pilte on tore sajanditagustega võrrelda nii praegu kui ka tulevikus,” ütles Tael.
Niisiis, kui oled teinud foto, millel on midagi Hiiumaale või saare elanikele iseloomulikku või eripärast, on ehk hea mõte kaaluda ERMi fotokonkursil osalemist. “Osalema on oodatud kõik, kes kodukihelkonda kalliks peavad ja sealset elu jäädvustada soovivad,” on rõhutatud võistluse statuudis.
Fotovõistlusele “Minu kihel­kond” on oodatud aastatel 2018–2020 tehtud fotod, millel on kajastatud oma kodupaiga eripära nüüdisajal, selgub konkursi statuudist. Olgu pildil pidu- või argipäev, suvi või talv – võistlusele saadetud töödest saab täiendus ERMi fotokogule.
Fotode hindamisel arvestab žürii nii foto sisukust kui ka kvaliteeti, oluline on pildil kajastatava sündmuse või tegevuse ajaloolis-kultuuriline väärtus tulevastele põlvedele, samuti arvestatakse pildile püütud hetke unikaalsust või igavikulisust.
Korraldajad eeldavad, et fotod vastavad võistluse tingimustele, millega saab tutvuda ERMi saidil “Pildiait”.
Konkursitingimustele mitte­vastavaid fotosid žürii ei hinda. Pilte saab üles laadida 1. märtsini 2020. Võitjad kuulutatakse välja 14. aprillil, Eesti Rahva Muuseumi 111. sünnipäeval.
Fotokonkursile esitatud fotosid hindab žürii, kuhu kuuluvad ERMi peavarahoidja Riina Reinvelt, fotograaf Berta Vosman, EV100 juhttöörühma esindaja Toomas Kiho, fotograaf Tiit Lepp ja Maalehe ajakirjanik Rein Sikk.
Võistluse peaauhind on 1000 eurot, lisaks antakse välja koostööpartnerite ja maakondlikud eripreemiad ning valdkondlikud auhinnad.
Fotokonkursiga “Minu kihel­kond” tähistab ERM kihelkonna­piiride märkimise kümme aastat kestnud suurprojekti lõppemist.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Uudised

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi osalema aasta linnu, metskurvitsa foto- ja videovõistlusel. Võistlusele on oodatud fotod ja videod metskurvitsast, tema tegevus­jälgedest ja muust selle...

Uudised

Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema oma traditsioonilisel fotovõistlusel, mis sel aastal toimub 22. korda. Fotosid saab võistlusele esitada 31. oktoobrini veebilehel www.loodusajakiri.ee, kust leiab...