Connect with us

Persoon

Helgi Põllo pälvis muinsuskaitseameti kõrge autasu

Mart Mõniste
Eesti muinsuskaitse selts autasustas muinsus­kaitsekuu avamisel Helgi Põllot muinsuskaitse teenete­medaliga.
Medali andis üle muinsuskaitseameti nõunik Dan Lukas Kärdla linna päeval 1. mail Vabrikuväljakul. Teenete­medali laureaat ütles Hiiu Lehele, et tunnustus tabas teda tõelise üllatusena. “Nii kiire oli, et ma Tallinna muinsus­kaitsekuu avamisele ei jõudnud, nii sain medali ootamatult kätte Kärdla päeval.”
Hiiumaa muuseumi teadus­direktor Helgi Põllo ütles, et kuigi ta on muinsuskaitse seltsi liige, siis oma igapäevatöös ta otseselt muinsuskaitse valdkonnaga ei tegele, aga kaudselt küll. “Laiemalt võttes olen kogu oma elu püüdnud leida väärtusi esivanemate pärandist, et selle läbi tulevikus paremini toimiksime,” arutles ta. Selles mõttes on kultuuriloo loomine, esivanemate pärandi ja järjepidevuse hoidmine tema arvates kõik üks muinsuskaitse.
Põllo esitas teenetemedaliga tunnustamiseks Hiiumaa muinsuskaitse selts.
Esituses öeldakse, et Helgi Põllo on Hiiumaa ajaloo, kultuuri­pärandi, rahva­pärimuste, mälestuste ja kommete uurija, koguja, hoidja ja väärtustaja. Kultuuri- ja turismielu edendaja, giid, Hiiumaa Muuseumi pikaajaline teadur ja peavarahoidja, lugude looja ja tunnustatud kõneleja. Hiidlaseks olemise tähtsuse ja suuruse selgitaja. Hiidlaste ajaloomälu, au, mõistus, südametunnistus. Hiiumaa Sümbol.
Tunnustust väärivaks nimetatakse Helgi pikaajalist, sihikindlat ja pühendunud teavitustööd hiidlaste vaimse pärandi ja omakultuuri hoidmisel.
Esituskirjas tsiteeritakse SA Hiiumaa Muuseumid direktorit Toomas Kokovkinit, kes on öelnud: “Helgi on meie avastaja, jutustaja ja leiutaja. Ta on meie emapuu, kindamuster, põhjanael ja suur vähevanker. Helgi on meie kiirus ja meie tasasus, meie sirge ja meie keere. Meie lugu ja eetikakoodeks. Helgi on meie Helgi.”
Helgi Põllo on varem pälvinud vabariigi presidendi Valgetähe teenetemärgi, Hiiu maakonna teenetemärgi, kodanikupäeva aumärgi, ta on Eesti muuseumiühingu auliige, rahvakultuuri aastapreemia, pärandihoidja ja aasta parima muuseumitöötaja tiitli, Hiiumaa kultuuripärli, Hiiumaa sõprade seltsi ja Kõrgessaare valla preemia laureaat.

Veel lugemist:

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...