Connect with us

Uudised

Ilmub HMSi Toimetised number 2

Kolmapäeval esitleb Hiiumaa muinsuskaitse selts (HMS)kohvikus Mamma Mia, Kärdlas Rookopli 20, oma toimetiste teist väljaannet.
Toimetiste esimese numbri esitlus oli seltsi suurkogul aprillis 2016. Juba siis oli osaliselt koos järgmise numbri materjal. Pikem ettevalmistus­aeg on suurendanud trükise mahtu, see on võrreldes esimese väljaandega kasvanud veerandi võrra.
Oluliseks teemaks on kerkinud Kärdla kalevivabriku elamu Pargi 3, sellest on kolm artiklit. Saab ülevaate tehtud uuringutest ja maja ajaloolisest väärtusest, lisaks kokkuvõte krundile planeeritava sotsiaalkeskuse arendamise hetkeseisust.
Mahukaim teema on seekord Meeliks Julge mälestused ja artiklid. Kärdla elektrijaam oli Meeliks Julge esimene ja ainuke töökoht. Hiiumaa elektritootmise ajaloo on ta väga põhjalikult kirja pannud, lisaks mälestusi noorusaja Kärdla elust-olust, koolist, sõjasündmustest Hiiumaal. Meeliks Julge sulejooks on ladus ja nauditav. Kuna ta tegeles ka pildistamisega, on tekstide juures rohkelt fotosid, neist osa ilmub trükis esmakordselt. Täname Kalev Julget, kes võimaldas fotokogu kasutada.
Hiiumaa vabadussõja mälestus­märgi ideekonkurss lõppes tänavu jaanuaris. Toimetistes on esitatud tulemused ja kõigi 15 võistlustöö lühitutvustus.
Veel leiavad artiklitena kajastamist: Hiiumaa vanim mündileid, Hiiumaa muinsus­kaitse seltsi 30. aasta­päev, meenutused Puliste külast, August Wupperfeldi postkaardid, nõukogude õhupalli­sõitjate lend Hiiumaale, kalevivabriku omaniku juubeli­peo ülevaade. Esitatud on seltsi tegevuse kroonika 2016–2017 ja ilmunud trükiste nimekiri. Toimetised 2 on seltsi seitsmes väljaanne viie aasta jooksul. Koostasid Dan Lukas ja Mart Mõniste.
Esitlus algab kolmapäeval, 5. detsembril kell 17.

Hiiumaa muinsuskaitse selts

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...