Connect with us

Uudised

Epneri loengud Kunila näitusel

Homme, 22. juulil kell 16 algab Kuressaare linnuses näituse “Värvide sümfoonia”. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” kuraatori Eero Epneri loeng “Eerik Haameri Saaremaa juured”.
Neljapäeval, 23. juulil kell 13 kõneleb Eero Epner teemal “Konrad Mägi – Eesti maalikunsti tipp”.
Näitus “Värvide sümfoonia. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” tutvustab Eesti maalikunstnike Saaremaal ning Itaalias valminud töid. Väljas on Konrad Mäe, Ants Laikmaa, Amandus Adamsoni, Eerik Haameri, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenbergi maalid.
Näitus valmis koostöös Eesti Kontserdi ja Saaremaa Ooperipäevadega ning on Kuressaare linnuses avatud 2. juulist kuni 2. augustini 2015.
Näituse kuraator on Eero Epner ning kujundaja Tiit Jürna.
Tartu Ülikoolis kunstiajaloo eriala cum laude’ga lõpetanud Eero Epner on 2005. aastast Teater NO99 dramaturg ja 2010. aastast EMTA lavakunstikoolis kunstiajaloo ja dramaturgia õppejõud.
Kunstiteadlasena on ta koostanud mitmeid näitusi ning toimetanud ja saatetekstidega varustanud arvukalt kunstiraamatuid.
Epner on viimase kümnendi jooksul oluliselt panustanud Eesti kultuuri ning selle arengute mõtestamisse, temast on kujunenud kaasaegse Eesti teatrimõtte üks olulisemaid esindajaid.
2014. aastal pälvis ta Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...