Connect with us

Juhtkiri

Eluõiguse saab Hiiu vald

Esmaspäevast õnneks kaovad valimisplakatid ja -reklaamid, kus photoshopiga viksitud välimusega kandidaadid annavad õõnsaid lubadusi ja voolab mesine kiidulaul.
Hiiumaal jätkub igapäevaelu. Ühe erandiga – alustab uus vald, mis saab eluõiguse kohe pärast Hiiu valla volikogu väljakuulutamist. Pühapäeval on valimised ja volikogu koosseis võiks selguda esmaspäeva hommikuks. Sellega on siis ka sündinud uus vald.
Juba on olemas Hiiu valla alusdokumendid, aga ka logo ja vapp. Ajalukku lähevad nii Kõrgessaare kui Kärdla senised lipud-vapid. Kärdla linn asutusüksusena säilib, kuid kaob omavalitsusüksusena.
Täna peab oma valla lõpupidu Kõrgessaare kandi rahvas. Kes joob šampust rõõmu pärast, kes kurvastusest – kunagi pole ju nii, et suur muudatus sobib kõigile ühtemoodi.
Kõhklused ja kahtlused on kerged tulema kui pole täit selgust ja arvata võib, et isegi praegused volikogu liikmed ja vallaametnikud ei suuda kõike ette näha.
Nüüd, mil otsused tehtud, tuleb võtta kurss tulevikku ja minna sinna koos nii, et ühtse Hiiu valla rahvana tunneks end nii Kärdla linn kui Kõpu, nii Tahkuna kui Lauka inimesed, Kõrgessaare omadest kõnelemata. Peaasi, et Hiiu valla kaugemad kandid ei jääks Kärdlast vaadatuna nähtamatuks ja ka nende soovid ja ettepanekud jõuaks volikogus otsustajate kõrvu.
Järgmine Hiiu Leht ilmub juba Hiiu valla territooriumil.

18. oktoober 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...