Connect with us

Tervis

COVID-19 Hiiumaal eilse, 14. juuni seisuga

Hiiumaal on praegu üks COVID-positiivne. Viimastele nakatumistele vaadates võib öelda, et tõhus koostöö ja nakatunute endi poolt kohene kontaktide teavitamine hoidis leviku minimaalsena.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee

Kuna alla 18aastastele sobib ainult Pfizeri vaktsiin, mida Hiiumaal hetkel pole, siis haiglas selle vanusegrupi vaktsineerimist ei toimu.

Üks lahendus sellele on Qvalitas arstikeskus, mis tuleb Hiiumaale vaktsineerima PfizerBioNtech vaktsiiniga 1. juulil. Kel soov vaktsineerida, tuleb logida www.digilugu.ee patsiendiportaali ja sealt broneerida COVID-19 vaktsineerimise aeg. Seda saab teha ka Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500. Teise doosi aja saab esimest kaitsesüsti tehes.

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu.

Kui mitte arvestada noori, keda ei vaktsineerita, siis Hiiumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud kaks inimest kolmest ning kaks kaitsesüsti iga teine.

Reovee uuring

Hiiumaal võetud proovid näitasid viirusosakeste puudumist. Eesti eri piirkondade reoveeproovide koroonaviirusesisalduse keskmist olukorda kirjeldavad indeksid on kõikjal languses.

Piirangud

Siseruumide üritustel ja tegevustes on lubatud osaleda 50protsendilise ruumitäitumuse juures kuni 600 inimesel.

Piiratud või üheselt mõistetavalt piiritletud territooriumil tohib välitingimustes olla osalejaid kuni 1000. Näiteks tuleb kuni 1000 osaleja nõuet järgida külaplatsil, pargis ja väljakul.

Muuseumides ja näitusasutustes tohib külastajatele ette nähtud territooriumist olla täidetud kuni 50 protsenti.

Alates 11. juunist ei rakendata sise- ja välitingimustes toimuvatele üritustele ja tegevustele ning toitlustusettevõttes kohapeal söömisele-joomisele kellaajalist sulgemispiirangut.

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised

 

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...