Jälgi meid

TERVIS

COVID-19 Hiiumaal, 6. septembri seisuga

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge. Nädalaga lisandub keskmiselt 2500 uut haigusjuhtu. Hiiumaa statistikas on esmaspäevase seisuga kolm positiivse proovi andnut, kes viibivad eneseisolatsioonis mandril.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. Hiiumaa on esimene maakond, kus vaktsineerituse hõlmatus ületas 70 protsendi piiri.

Juuli- ja augustikuu andmed viitavad, et vaktsineeritud inimesel on neli korda väiksem tõenäosus koroonaviirusesse nakatuda kui vaktsineerimata inimesel. Neil, kel on pärast haiguse läbipõdemist ka kaitsesüst tehtud, on 20 korda väiksem tõenäosus uuesti nakatuda.

21. septembril sõidab kiirabiauto ümber saare ning pakub vaktsineerimise võimalust.

Piirangud

26. augustist laienes maskikandmise kohustus kõikidele avalikele siseruumidele, kus ei kontrollita COVID tõendit. Sealhulgas ühistranspordis. Endiselt on maskikandmise kohustusest vabastatud kuni 12aastased lapsed või kui suu ja nina katmine on tervislikel või muudel olulistel põhjustel vastunäidustatud. Samast päevast tuleb täiskasvanutel esitada COVID tõend avalikes sise- ja väliruumides toimuvate tegevuste ja ürituste puhul.

COVID tõendit ei pea kontrollima piiramata territooriumiga väliürituste puhul.

Tõend

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele.

Reklaam. Lugemise jätkamiseks palun liigu edasi.

Reklaam. Lugemise jätkamiseks palun liigu edasi.NOORSOOTEATER_20_06_27_06

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Veel lugemist:

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis. Päevas registreeritakse keskmiselt 1600 haigusjuhtu. Võrdluseks, kuu aja eest oli see arv 5600. Hiiumaal oli 21. märtsi seisuga päevane...

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis, samas jätkuvalt kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 2200 haigusjuhtu. Pühapäeval testitutest 925 posi- tiivset vastust. Hiiumaal eelmisel nädalal 109....

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis, samas jätkuvalt kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 3500 haigusjuhtu. Hiiumaal eelmisel nädalal 200. Haiglas on külastuskeeld ja plaaniline töö...

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis jätkuvalt väga kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 4600 haigusjuhtu. Hiiumaal on nädalane nakatumine viimastel nädalatel püsinud 200–250 vahel. PCR-testimisi on...