Connect with us

Persoon

Aasta tegija 2018 – Kaja Antons

Hiiu Leht tegi tagasi­vaatava ülevaate kõikidest lõppeva aasta uudistest ja valis aasta tegija – selleks on Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons.
Tegime põhjaliku inventuuri selle aasta Hiiu Lehe uudistest ja leidsime, et kõige suurema positiivse mõjuga Hiiumaa ja selle elanike jaoks on sel aastal Kaja Antonsi juhtimisel tehtu. Loetelu on pikk: avati Hiiumaa ja Sarve kaubamaja; Coop panga sularahateenus jõudis esimesena Hiiumaale, bränd muudeti Hiiumaa-­nimeliseks; uuendati kõikide kaupluste välisfassaadid ja paigaldati Coop valguslogod; lettidele tuli uusi tooteid ja nende müük  mandri kauplustes kasvas; Käina ja Tormi Konsumisse said uued taaraautomaadid; Coop  korraldas laadad kevadel Tormi platsil ja sügisel Kärdla Keskväljakul; silmailu pakub valminud Pagari park, ka Coopi uus kontorihoone on valmis; tehti otsus, et uus Käina Konsum tuleb kardiraja asemele.
Kaja Antons nõustus, et Hiiumaa tarbijate ühistu aasta oli tõepoolest tegus ja hindas ettevõetud investeeringuid väga hästi õnnestunuks. “Nii Hiiumaa Kaubamaja kui Suure­mõisa kauplus on hiidlaste ja saare külaliste poolt väga hästi vastu võetud,” kinnitas ta.
Aasta kõige suuremaks kordaminekuks nimetas ta tütarettevõtte Hiiumaa Köök ja Pagar rebrändimist: “Ettevõttel on nüüd uus nimi, logo, pakendid. Ma olen tulemusega väga rahul ja selged sihid on edaspidiseks olemas.”
Anton valiti ühistut juhtima 2015. aastal ja viimase kolme aastaga on ettevõte kõvasti kasvanud. Näiteks lõppeva aasta müügituluks kujuneb üle 11 miljoni euro ja kasumiks 300 000 eurot. “Võetud eesmärgid oleme täitnud ja veidi ka kuhja peale ladunud,” kinnitas juhataja.
Küsimusele, mida ta on juhina teinud teistmoodi, et ühistu niimoodi õitsema on läinud, vastas Antons, et neil töötavad väga head inimesed ja tal on väga tugev meeskond. Igakülgne koostöö nii ette­võtte sees kui väljaspool.
Kõige suuremaks mureks, mis veel lahendamist vajab, nimetas ta tööjõumuret: “Meie pagari-, kondiitri- ja kulinaariatoodete tootmises on väga palju käsitööd ning kondiitrite, kokkade leidmine tootmisesse on väga keeruline,” nentis ta.
Kaja Antons avas ka uue aasta plaane: kohe jaanuaris saab värskema ilme Emmaste kauplus: uued jahutuskapid, leiva-saiariiulid ning puu-ja juurvilja riiulid. Parendused jätkuvad ka kõigis teistes Coop Hiiumaa kauplustes. Seoses Kärdla keskväljaku renoveerimis­töödega tuleb ümber ehitada Hiiumaa Kaubamaja esine parkla. Ja kõige olulisemaks nimetas ta uue Käina Konsumi planeerimist, projekteerimist ja ehituse algust.
Isiklikku aastat kokku võttes tõdes Kaja Antons: “Ka mul endal oli üks väga vahva aasta – kogu selle möödunud imepärase suve sõitsin hommikuti rattaga Kärdla ujumissilla juurde ujuma ja iga kord tõdesin aina uuesti – elan maailma kauneimas paigas. Ja emana olen ma õnnelik, et mul on väga tublid pojad.”

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...