Connect with us

Persoon

Teenetemärgi saaja:“See pole võimalik!”

Ardo Säks
“See pole võimalik,” oli Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antonsi esimene reaktsioon, kui teda teisipäeva hommikul Valgetähe IV klassi teenetemärgi saamise puhul õnnitlesin.
“Kuidas see võimalik on? Kuidas need medalid tulevad? Appi! Ma olen praegu täiesti tumm. Mul tulevad praegu pisarad silma – nii tubli ma ka pole,” keesid tunded üle.
Valgetähe teenetemärgi pälvis Antons kui ettevõtluse edendaja Hiiumaal. Ka Hiiu Leht on märganud muutusi, mis tarbijate ühistus toimunud peale seda, kui Antons 2015. aastal ettevõtet juhtima asus, ning ettevõtte uusi arenguid kajastanud. Detsembris valis Hiiu Lehe toimetus Kaja Antonsi 2018. aasta tegijaks, leides, et kõige suurema positiivse mõjuga Hiiumaa ja selle elanike jaoks on mullu tema juhtimisel tehtu.
Antons ütles, et päris kindlasti pole ta kõike seda teinud tunnustuse pärast. “Igasugune tunnustus on ju hea, aga pigem me olemegi siin sellised – ma arvan, et Hiiumaal teevadki paljud inimesed asju lihtsalt rõõmuks. Minu meelest Hiiumaa inimesed ongi natuke teistmoodi ja kõige taga ei pea olema tunnustus, au ja uhkus, vaid soov, et saare­elu ikka jätkuks ning seda, mida on võimalik teha, tehakse nii hästi kui osatakse.”
Ei saa au üksi endale võtta
Antons ütles, et ei oska isegi aimata, kes ta tunnustamiseks esitasid, kuid tema sõnum esitajale oli, et ta ei saa seda au üksi endale võtta. “Üksi ei tee inimene ilmas midagi ja istudes ei juhtu ka mitte midagi. See kõik on ainult väga väga hea meeskonnatöö tulemus – seda tööd ei saa üks inimene teha,” ütles Antons.
“Ma olen alati öelnud, et mitte raha, mitte strateegia, mitte tehnoloogia, vaid meeskonnatöö on see, mis loob konkurentsieelise.”
Antons selgitas Ameerika juhtimiskonsultanti Stephen R Covey´d tsiteerides, et hea meeskonnatöö on võimas, seda kohtab harva ja tema töö on olnud sellise meeskonna loomine. “Ma ei saa seda au ainult endale võtta, sest see ongi meie kõigi, kõikide Coop Hiiumaa töötajate töö.”
Liikumine hoiab rivis
Kaja Antons tunnistas, et kuna juhi töös on väga palju istumist, mõtlemist ja arvutisse vahtimist, on just liikumine see, mis teda püsti hoiab. “Kõik vaba aja, niipalju kui mul seda on, püüan rattaga sõita, ujuda, kõndida ja ikka sõpradega koos. Raamatuid loen ja mu ema on meeletu rohenäpp ja vanematekodus Pärnumaal on suur aed, nii et kui ma seal olen, siis olen kogu aeg näppupidi mullas,” rääkis Antons oma vaba aja lemmiktegemistest. Hiiumaal elab ta kortermajas, aga see-eest on siin aia asemel metsad ja mererand.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...