Connect with us

Persoon

Teenetemärgi saaja:“See pole võimalik!”

Ardo Säks
“See pole võimalik,” oli Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antonsi esimene reaktsioon, kui teda teisipäeva hommikul Valgetähe IV klassi teenetemärgi saamise puhul õnnitlesin.
“Kuidas see võimalik on? Kuidas need medalid tulevad? Appi! Ma olen praegu täiesti tumm. Mul tulevad praegu pisarad silma – nii tubli ma ka pole,” keesid tunded üle.
Valgetähe teenetemärgi pälvis Antons kui ettevõtluse edendaja Hiiumaal. Ka Hiiu Leht on märganud muutusi, mis tarbijate ühistus toimunud peale seda, kui Antons 2015. aastal ettevõtet juhtima asus, ning ettevõtte uusi arenguid kajastanud. Detsembris valis Hiiu Lehe toimetus Kaja Antonsi 2018. aasta tegijaks, leides, et kõige suurema positiivse mõjuga Hiiumaa ja selle elanike jaoks on mullu tema juhtimisel tehtu.
Antons ütles, et päris kindlasti pole ta kõike seda teinud tunnustuse pärast. “Igasugune tunnustus on ju hea, aga pigem me olemegi siin sellised – ma arvan, et Hiiumaal teevadki paljud inimesed asju lihtsalt rõõmuks. Minu meelest Hiiumaa inimesed ongi natuke teistmoodi ja kõige taga ei pea olema tunnustus, au ja uhkus, vaid soov, et saare­elu ikka jätkuks ning seda, mida on võimalik teha, tehakse nii hästi kui osatakse.”
Ei saa au üksi endale võtta
Antons ütles, et ei oska isegi aimata, kes ta tunnustamiseks esitasid, kuid tema sõnum esitajale oli, et ta ei saa seda au üksi endale võtta. “Üksi ei tee inimene ilmas midagi ja istudes ei juhtu ka mitte midagi. See kõik on ainult väga väga hea meeskonnatöö tulemus – seda tööd ei saa üks inimene teha,” ütles Antons.
“Ma olen alati öelnud, et mitte raha, mitte strateegia, mitte tehnoloogia, vaid meeskonnatöö on see, mis loob konkurentsieelise.”
Antons selgitas Ameerika juhtimiskonsultanti Stephen R Covey´d tsiteerides, et hea meeskonnatöö on võimas, seda kohtab harva ja tema töö on olnud sellise meeskonna loomine. “Ma ei saa seda au ainult endale võtta, sest see ongi meie kõigi, kõikide Coop Hiiumaa töötajate töö.”
Liikumine hoiab rivis
Kaja Antons tunnistas, et kuna juhi töös on väga palju istumist, mõtlemist ja arvutisse vahtimist, on just liikumine see, mis teda püsti hoiab. “Kõik vaba aja, niipalju kui mul seda on, püüan rattaga sõita, ujuda, kõndida ja ikka sõpradega koos. Raamatuid loen ja mu ema on meeletu rohenäpp ja vanematekodus Pärnumaal on suur aed, nii et kui ma seal olen, siis olen kogu aeg näppupidi mullas,” rääkis Antons oma vaba aja lemmiktegemistest. Hiiumaal elab ta kortermajas, aga see-eest on siin aia asemel metsad ja mererand.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...