Jälgi meid

PERSOON

Tiit Asumets: Dalel oli hea aasta

EESTI EKSPRESS
Helistasin Tiit Asumetsale (73) teisi­päeval, kohe peale seda, kui presidendi kantselei kell 10 hommikul avalikustas tänavused teenete­märkide saajad. Soovisin talle õnne ja tema küsis, mis
puhul.
Lugesin siis presidendi korraldusest read ette, et ettevõtluse edendaja Hiiumaal AS Dale LD omanik ja juhataja Tiit Asumets saab Valgetähe IV klassi teenetemärgi.
“Oh, aitäh! Seda ma küll ei oodanud, aga hea meel on,” kostis Tiit Asumets.
Pärisin, kuidas eelmine, 2020. aasta tagasi vaadates tundub. “Dalel oli väga hea aasta, aga mul endal ei olnud – vahetati kaks südameklappi ära ja olin kolm kuud inten­siivis, aga taastusin ja sain kas augustis või septembris välja. Nüüd läheb kogu aeg paremaks, jõudu veel palju ei ole, aga kogu aeg tuleb juurde,” rääkis värske laureaat. “Kui olin intensiivis, siis arstidel ei olnud lootustki vahepeal – no aga näed – laiskus on nii suur, et surra ka ei viitsi,” naljatas ta.
Küsimusele, kui palju ta ASi Dale töös veel kaasa lööb peale seda, kui ta 2018. aastal juhataja ülesanded Anita Kaermale üle andis, vastas Asumets iseenesestmõistetavalt: “Kogu aeg. Ma olen ju nõukogu esimees.”
Küsimusele, kuidas Dalel läheb, kas ettevõte koroonakriisis ka pihta sai, vastas Tiit Asumets nii: “Me kartsime küll ja möödunud aastal ei julgenud investeerida ja hoidsime kokku, aga kokkuvõttes oli see üks väga hea aasta – 10 protsenti kasumit ja 4,23 miljonit käivet ja kõik meie inimesed on terved. Praegu tööd ei ole palju ja ühe vahetuse hoiame kodus, aga stabiilselt on meil üle viiekümne töökoha. Kui vaadata makse, mis me riigile maksame, siis oleme siinkandi üks suurimaid ettevõtteid. Meie keskmine palk on kõrgem kui Eesti oma.” Veel lisas ta, et väga tähtis on ka see, et ette­võttel on head kliendid, kes kõik on neid ise üles leidnud. Lõpuks uuris ta, kas asi ikka õige ja kust ma seda lugesin, et president talle Valgetähe teenetemärgi andis.
Tiit Asumets on üks ASi Dale LD asutajaid 9. detsembril 1991 ning edukas ettevõte, mis sügisel tähistab 30 tegevus­aasta täitumist, kuulub seni kohalikele inimestele.
ASi Dale praegune juhataja ja üks omanikke Anita Kaerma ütles, et nad on väga õnnelikud, et Tiit selle tunnustuse sai: “Tiit on selle teenetemärgi sada protsenti ära teeninud – see on nii ilus tunnustus tema tehtud töö eest. Soovime talle õnne, meie kõik – juhid ja töölised – Tiit oli väga hea ülemus ja oleme siin ju nagu üks suur pere. Meil töötab inimesi sellest ajast, kui Tiit tuli, ma ise tulin temast vaid pool aastat hiljem – nii et meil on väga väike töötajate voolavus.”
Mullu pälvis AS Dale tiitli “Edukas Eesti Ettevõte 2020”. Kunagi Leisus Emmaste põllu­majandusosaühingu väikese tootmisüksusena alustanud ette­võttel on praegu üle 3000 m²
tootmis- ja laopinda, viimase kolme aasta müügikäive on stabiilselt olnud üle 4 miljoni euro ja kasum kuuekohaline number.

Veel lugemist:

PERSOON

“See pole võimalik,” oli Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antonsi esimene reaktsioon, kui teda teisipäeva hommikul Valgetähe IV klassi teenetemärgi saamise puhul õnnitlesin. “Kuidas...

UUDISED

Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 112 inimest. Valgetähe IV klassi teenetemärgi saab Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons ettevõtluse edendamise eest Hiiumaal. President Kersti...