Connect with us

Uudised

Maakond tunnustas Tiit Asumetsa teeneid

Harda Roosna | Hiiu Leht
Emmaste valla ettevõtja Tiit Asumetsa teeneid tunnustati maakonna teeneplaadiga, mille Hiiu maavanem Riho Rahuoja andis üle Eesti Vabariigi 97. aastapäeva peol Hiiu valla kultuurikeskuses.
“Ilus asi, aga vähe vara anti,” ütles Tiit Asumets, kes valiti välja nelja esitatud kandidaadi hulgast, Hiiu Lehele.
Maavanem ütles, et selle aasta Hiiu maakonna teenete­plaadi sai olulise panuse eest majandusse, kohaliku ja Hiiumaa elu edendamisse andnud Hiiumaa ettevõtja Tiit Asumets.
Maakonna teeneteplaadi laureaadi juhitav ettevõte AS Dale LD. on ühtlasi Emmaste valla suurim tööandja.
Rohkem kui kahekümne aasta jooksul on Asumets välja arendanud tipptasemel tehase, mille toodang on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline ja mille toodang turustatakse peamiselt Põhjamaadesse.
Firma tootmishooned on kaasaegsed – mõeldud on ka töötajate toitlustamis- ja puhketingimustele. Samuti on neile vajadusel organiseeritud tasuta transport tööle ja koju. Parimaid premeeritakse tasuta puhkamisvõimalustega tervisekeskustes.
“Hooliva ja lugupidava suhtumisega on Asumets pälvinud nii oma firma töötajate, aga samuti ka valla rahva ja paljude hiidlaste lugupidamise. Samas on ta jäänud lihtsaks inimeseks, kes suhtleb avatult ja heatahtlikult kõigiga,” seisab tunnustuseks esitamise soovituskirjas.
Aastaid on Dale LD. toetanud Hiiumaa sporti. Ise oli ta omal ajal aktiivne võrkpallur ja lauatennisemängija. Praegu toetab eelkõige Hiiumaa võrkpalli ja Ülari Kaibaldi treeninggrupi noori. Samuti Eesti paremikku kuuluvat kettaheitjat Priidu Niiti.
Tunnustuse on Tiit Asumets saanud ka oma ettevõttes organiseeritud vabatahtliku pritsumeeste salga eest.
Hiiu maakonna teeneteplaat antakse isikutele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Hiiumaa arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust Hiiu maakonda.
Teeneteplaadi saaja(d) valib komisjon, kuhu kuuluvad maasekretär Piret Sedrik, maavalitsuse osakonnajuhatajad Ermo Mäeots ja Aivi Telvik ja finantsnõunik Ülle Näksi.
Teeneteplaadi meene autor on Kalli Sein ja sellega
kaasneb hõbedast rinnamärk.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...