Connect with us

Uudised

Anette Matto pälvis maaeluministri tänukirja

ANDRE VESKIOJA
Eesti Maaülikoolis edukalt bakalaureusekraadi kaitsnud Anette Matto sai koos paarikümne parima koolilõpetajaga kutse maaeluministri Urmas Kruuse pidulikule vastuvõtule eelmisel nädalal.
Minister Kruuse ütles lõpetajaile tänukirja üle andes, et just nemad viivad edasi maa- ja mereelu arengut. “Teie aitate katta tulevikus meie inimeste toidulaua ning tagada toiduga kindlustatuse, arvestades seejuures hea keskkonnaseisundi, kestva mullaressursi ning elurikkusega,” lisas minister.
2019. aastal kuldmedaliga Hiiumaa gümnaasiumi lõpetanud Anette Matto (22) on Hiiumaa tublide piimakarjakasvatajate Hanneli ja Sulev Matto tütar ning pereettevõttes OÜ Hiiumaa Agro tegev koos ema, isa ja õe Johannaga.
Ka Anette Maaülikooli bakalaureusetöö “Toitumuse visuaalse ja automaatse hindamise võrdlus” oli veise-kasvatuseteemaline, selles võrdles ta veiste toitumise hindamise visuaalset ja automaatset süsteemi.
Anette vanem õde Johanna on edukas samas valdkonnas – 2019. aastal sai ta uurimistööks Piimafondi stipendiumi. Eelmisel aastal kaitses Johanna Matto maaülikoolis edukalt oma magistritööd.
Minister tunnustas tänavu kokku paarikümmet maa-majanduse ja merendusega seotud kutse- ja kõrgharidusõppe parimat lõpetajat. Edukaid lõpetajaid oli Järvamaa kutsehariduskeskusest, Luua metsanduskoolist, Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist, Räpina aianduskoolist, Eesti Maaülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist ja Tartu Ülikoolist. Tänusündmus parimatele lõpetajatele toimus 24. korda.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...