Connect with us

Uudised

Anette Matto pälvis maaeluministri tänukirja

ANDRE VESKIOJA
Eesti Maaülikoolis edukalt bakalaureusekraadi kaitsnud Anette Matto sai koos paarikümne parima koolilõpetajaga kutse maaeluministri Urmas Kruuse pidulikule vastuvõtule eelmisel nädalal.
Minister Kruuse ütles lõpetajaile tänukirja üle andes, et just nemad viivad edasi maa- ja mereelu arengut. “Teie aitate katta tulevikus meie inimeste toidulaua ning tagada toiduga kindlustatuse, arvestades seejuures hea keskkonnaseisundi, kestva mullaressursi ning elurikkusega,” lisas minister.
2019. aastal kuldmedaliga Hiiumaa gümnaasiumi lõpetanud Anette Matto (22) on Hiiumaa tublide piimakarjakasvatajate Hanneli ja Sulev Matto tütar ning pereettevõttes OÜ Hiiumaa Agro tegev koos ema, isa ja õe Johannaga.
Ka Anette Maaülikooli bakalaureusetöö “Toitumuse visuaalse ja automaatse hindamise võrdlus” oli veise-kasvatuseteemaline, selles võrdles ta veiste toitumise hindamise visuaalset ja automaatset süsteemi.
Anette vanem õde Johanna on edukas samas valdkonnas – 2019. aastal sai ta uurimistööks Piimafondi stipendiumi. Eelmisel aastal kaitses Johanna Matto maaülikoolis edukalt oma magistritööd.
Minister tunnustas tänavu kokku paarikümmet maa-majanduse ja merendusega seotud kutse- ja kõrgharidusõppe parimat lõpetajat. Edukaid lõpetajaid oli Järvamaa kutsehariduskeskusest, Luua metsanduskoolist, Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist, Räpina aianduskoolist, Eesti Maaülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist ja Tartu Ülikoolist. Tänusündmus parimatele lõpetajatele toimus 24. korda.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...