Connect with us

Uudised

Võõrad kauplejad käivad õuedes

Urmet Lees
Lauka küla elanik Maiu Aasma hoiatas eile sotsiaalmeedias, et nende hoovil käis kutsumata külaline: “Hoiatus! Praegu käis meie hoovil mustlase välimusega eesti keelt aktsendiga rääkiv proua kaupa pakkumas. Lahkus küll kohe viisakalt, kui ütlesin, et ei soovi midagi. Olid valge väike­kaubikuga, numbrit kahjuks ei näinud.”
Vastuseks postitas Urmet Lees foto samast autost ja naisest, kes käis tema kodu­ukse taga Värssu külas. Mihkel Ivask kommenteeris, et sama naine käis ka Rootsi külas.
Lea Oolmets lisas, et Kassaris Esikülas käis valge Läti numbrimärgiga mikrobuss, millest väljunud mees rääkis algul mingit arusaamatut keelt, pärast läks üle vene keelele.
Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles Hiiu Lehele, et kolmapäeval tuli ka politseile info koduõues kaupa pakkunud naisest. “Häirivast tegevusest teavitanud inimesega oleme suhelnud ja täpsustanud asja­olusid,” ütles politseijuht.
Ta hoiatas, et sellistel kauplemistehingutel on alati suured riskid: “Kindlasti on teadmata kauba päritolu, puuduvad garantiid kauba kvaliteedi kohta ja samuti on küsitav müüdavate asjade eest küsitav summa.”
Raudsepa sõnul on selliseid nn ukselt-uksele kauba­pakkujaid võimalik ka vastutusele võtta. Seda saab teha korrakaitseseaduse alusel, mis keelab pakkuda kaupa või teenust teisi häirival viisil.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...