Connect with us

Uudised

Võõrad kauplejad käivad õuedes

Urmet Lees
Lauka küla elanik Maiu Aasma hoiatas eile sotsiaalmeedias, et nende hoovil käis kutsumata külaline: “Hoiatus! Praegu käis meie hoovil mustlase välimusega eesti keelt aktsendiga rääkiv proua kaupa pakkumas. Lahkus küll kohe viisakalt, kui ütlesin, et ei soovi midagi. Olid valge väike­kaubikuga, numbrit kahjuks ei näinud.”
Vastuseks postitas Urmet Lees foto samast autost ja naisest, kes käis tema kodu­ukse taga Värssu külas. Mihkel Ivask kommenteeris, et sama naine käis ka Rootsi külas.
Lea Oolmets lisas, et Kassaris Esikülas käis valge Läti numbrimärgiga mikrobuss, millest väljunud mees rääkis algul mingit arusaamatut keelt, pärast läks üle vene keelele.
Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles Hiiu Lehele, et kolmapäeval tuli ka politseile info koduõues kaupa pakkunud naisest. “Häirivast tegevusest teavitanud inimesega oleme suhelnud ja täpsustanud asja­olusid,” ütles politseijuht.
Ta hoiatas, et sellistel kauplemistehingutel on alati suured riskid: “Kindlasti on teadmata kauba päritolu, puuduvad garantiid kauba kvaliteedi kohta ja samuti on küsitav müüdavate asjade eest küsitav summa.”
Raudsepa sõnul on selliseid nn ukselt-uksele kauba­pakkujaid võimalik ka vastutusele võtta. Seda saab teha korrakaitseseaduse alusel, mis keelab pakkuda kaupa või teenust teisi häirival viisil.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...