Jälgi meid

UUDISED

Veteranikuud tähistame, aga veidi teisiti

Seitsmendat aastat kutsuvad Naiskodukaitsjad aprilli­kuus kandma sinilillemärki, et anda au meie Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.
Enam kui 3000 Kaitseväe ja Kaitseliidu veterani hulgas on nii mehi kui ka naisi – neid kõiki ühendab vankumatu soov seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest.
Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ütles, et on selge, et sinilillekampaaniat “Anname au!” tavapärasel kujul tänavu ei tule. Ära jäävad kõik planeeritud üritused, mis eeldavad inimeste kogunemist. “Kui tavaliselt väärtustab sinilillekampaania tervisesporti, siis nüüd ei saa propageerida sedagi, et minge metsa jooksma, sest ei soovi praegu inimeste kogunemist,” ütles Tooming.
Siiski pööratakse ka sel aastal veteranidele tähele­panu ja ta kutsus inimesi kampaanias osalema sotsiaalmeedia vahendusel. Veebilehele annameau.ee postitatakse väljakutse, mille teevad tuntud sportlased. “Saab testida oma võimeid ja esitada väljakutseid teistele,” selgitas Naiskodukaitse arendusspetsialist Elisa Jakson.
Kevadine sinilillemärk on kaunis, aga olulisem on sõnum, mida ta kannab, märkis Jakson: “Kuigi suured ja rahvarohked ettevõtmised jäävad tänavu ära, aga mõtteis võime siiski anda au veteranidele.”
Sinilillesümboolikat soetades saab annetuse teha mitmetes müügipunktides, sh kontaktivabalt sinilillemärgi endale koju tellida e-Selverist või e-Coopist. Koostöös Itella Smart­postiga saab kampaaniatooteid soetada, tellides toote otse posti­automaati www.annameau.ee kodu­lehelt. Sinilillemärgid on saadaval ka esmatarbe­kaupu müüvates jaeketi kauplustes Selver, Coop, R-Kiosk ja Stockmann.
Kõikjal Eestis aitavad sinilillemärkide ja käepaelte müügiga annetusi koguda vastavalt eriolukorra tingimustele Naiskodukaitse vabatahtlikud.
Tänavu kevadel kogutakse annetusi, toetamaks veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt. Nii toetame sinilillesümboolika müügist saadud tulust Kuressaare haigla seadmete soetust, MTÜ Peaasi tegevust vaimse tervise edendamisel, Narva linna välijõusaali rajamisel ning Eesti invaspordi liitu istevõrkpalli treeningute läbiviimisel ja võistlustel osalemisel.
Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti vigastatud võitlejate ühing koostöös Naiskodukaitsega.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

UUDISED

Tänasest algab kampaania, mis kutsub üles veteranidele au andma ja sinilille kandma. Eesti Vigastatud Võitlejate ühingu ja Naiskodukaitse eestvedamisel leiab tänavu kevadel juba kaheksandat...