Jälgi meid

UUDISED

Veel üks mälumängu rekord

Hergo Tasuja
Reedene Hiiu Leht kajastas koolinoorte mälumängusarja Hiiumaa eelvooru ja seal sündinud osalejaterekordit, kuid 15 maakonna eelvoorus osalenud võistkonda ei ole ainus rekord, mis seekord püstitati.
Nädalavahetusel sai paika finaalmängu koosseis. Sinna pääsesid maakonnavooru võitjad ja üldarvestuses 20 enim punkte kogunud tiimi. Selgus, et finaali jõudis koguni viis(!) Hiiumaa nuputajate seltskonda: keskkooli arvestuses parim Mullikad ehk KÜGi 12.a klass, põhikoolide seas võitnud Led Zeppelin ehk Palade, aga ka Kääpa U16 ja JEMK Kärdlast ning Emmaste põhikool.
Kääpa noormehed Mattias Malk, Rando Suuster, Edgar Liiber ja Siim Otsak ning JEMK neiud Jaanika Alevi, Emma-Leeloo Dillon, Marta Eller ja Karmen Telvik kogusid võrdselt 31 punkti, jagades sellega 110 osalenud põhikoolivõistkonna seas
26. kohta.
Emmaste esindus ehk Jaan-Martin Ugam, Mark Dmitrovski, Kaspar Jaakson ja Salme Vesingi teenisid 30 punkti, mis andis 28. koha. Viimase finaalmängu koha lunastas Jõhvi põhikool 28 punktiga.
Koolinoorte mälumängusarja eestvedaja Aare Olander teatas, et kaasa tegi 110 põhikooli ja 113 keskkooli võistkonda. Põhikoolid teenisid 11 000 võimalikust punktist 2702 ehk keskmiselt 25, keskkoolid 11 300 punktist 3957 ehk keskmiselt 35.
“See ei olnud kerge mäng, aga usun, et finaal tuleb noorte jaoks lihtsam,” sõnas Olander. Finaali kuupäevana on kalendris kirjas 16. aprill, lõplik kinnitus tuleb kahe nädala jooksul.
Hergo Tasuja

Veel lugemist: