Jälgi meid

UUDISED

Tiimikaaslastest konkurentideks

Hergo Tasuja
Laupäeval viidi Viimsi koolis ligi veerandtuhande noore osavõtul läbi koolinoorte mälumängu finaalvõistlus, kus kunagised tiimikaaslased Anet Post ja Annaliisa Post olid ühes, Adeele Vesingi teises võistkonnas.
Anet, Annaliisa ja Adeele alustasid mälumänguga üheskoos Emmaste põhikoolis õppides. Nüüd avanes esmakordselt – nimelt ei jõudnud KÜG 2014. ja GAG 2015. aastal finaali – võimalus üksteise vastu mängida.
Anet ja Annaliisa selgitasid, et teistmoodi või otsest konkurentsi tunnet siiski ei tekkinud. “Võtsin Adeelet nagu teisi konkurente, aga ma ei mõelnud saalisviibinutest kui vastastest, pigem kui mälumänguhuvilistest ja arukatest noortest,” selgitas Annaliisa Post.
Anet lisas, et teatud küsimuste puhul tekkis siiski mõte, et kindlasti Adeele teab seda vastust, kuna tuntakse üksteise tugevaid külgi.
Oma tulemust hindasid Kärdla õpilased tagasihoidlikuks. Kui aasta eest koguti 9. koha teenimiseks 62 punkti, siis suurt vahet võrreldes järeldati, et tänavu olid raskemad küsimused, samas vähem nende lemmikteemadel, milleks on ajalugu ja geograafia.
Põhikoolis mälumängupisikuga nakatunud, süstisid nad seda nii Kärdla ühisgümnaasiumis(KÜG) kui Gustav Adolfi gümnaasiumis (GAG) ka teistesse.
“Mälumäng avardab silmaringi ning arendab loogilist mõtlemist ja õpetab looma seoseid,” tõi Annaliisa välja hobi positiivsed küljed. “Oma roll on kindlasti tiimil, sest kui võistkond omavahel klapib, on lausa lust tulla kokku,” lisas Anet.
Kohad kolmandas kümnes
Kui eelmine aasta oli hiidlaste jaoks suur kordaminek, sest Lauka põhikool ja Kärdla ühisgümnaasium jõudsid esikümnesse, siis seekord jäid kohad kolmandasse kümnesse.
Edukaim oli Emmaste põhikooli esindus Salme Vesingi, Kaspar Jaakson, Jaan-Martin Ugam ja Mark Dmitrovski, kes teenisid 20. koha 35 punktiga. Palade tiim Angelika Kivila, Mihkel Mägi, Julius ja
August Mänd teenis 28. koha 30 punktiga 34 finaalis osalenud tiimi seas.
Enam kui kümne punktiga edestas teisi Tartu katoliku hariduskeskuse tiim, kes kogus 68 silma sajast võimalikust. Küsimuste raskusastet põhikooliõpilaste jaoks näitab asjaolu, et vaid viis võistkonda kogus üle 50 protsendi punktidest. Kõik vastasid samadele küsimustele, ent põhikooliõpilastel oli mitme küsimuse juurde kirja pandud lisavihjeid.
Gümnaasiumi arvestuses oli Kärdla esindus Anet Post, Merit Rebase, Anneli Jaanus ja Annaliisa Post 36 punktiga 33 tiimi seas 26. kohta jagamas. Võitis Tallinna reaalkooli
12. klassi võistkond 72 punktiga. GAGi 12 C klass, mida esindas Adeele Vesingi, oli 54 punktiga 8.
HERGO TASUJA

Veel lugemist: