Connect with us

Juhtkiri

Vastassuunaline liiklus?

Tänavusel külmal jaanipäeval Hiiumaa maismaal õnneks midagi väga hullu ei juhtunud.
Tooni andsid mõneti üllatuslikult hoopis merepäästeaktsioonid. Kaks väljakutset kahte eri kanti, Soela väina ja Väinamerre, tulid väga lühikese, vaid pooletunnise vahega. Õnneks tulid naabrite poolt appi Muhu vabatahtlikud merepäästjad ja Kärdla kordoni piirivalvurid said otsa ümber pöörata Heltermaa poole, kus abi vajas mootoririkkega kaater.
Politsei- ja piirivalveametis on taas käimas reorganiseerimine – eesmärgiks kokkuhoid, et ametisse jäävate töötajate palka tõsta.
Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja piirivalve alal Rando Kruusmaa ütles eelmisel nädalal Kuressaares toimunud ümarlaual, et ameti soov on kasutada edaspidi politseipatrulle ka merepäästesündmuste puhul. Samas möönis ta, et maapealne võimekus võib kannatada küll, kui politseipatrull merepäästele keskendub.
Muhu merepääste seltsi juht Madis Rehepap ütles ajalehe Meie Maa kolleegidele, et multifunktsionaalsus kõlab küll hästi, kuid jäi selle elluviimise suhtes skeptiliseks. Temale tundub, nagu õigustataks riigipoolset merepäästevõimekuse vähendamist sellega, et on olemas tublid vabatahtlikud. Samal ajal pole Virtsus enam piirivalvekaatrit, mis kattis Suurt väina – ei ole piisavalt mehi, et alust seal hoida. Mitte ükski vabatahtlike ühing ei taga tema sõnul Eestis 24/7 valmisolekut.
Hiiumaa väikesadamaid ehitatakse-taastatakse lootuses, et sadamatesse tuleb aina rohkem aluseid. Paraku toob see kaasa ka rohkem merepäästejuhtumeid. Paistab, nagu liiguks riigi merepäästevõimekus mereliikluse arenguga vastassuunas.

27. juuni 2014

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...