Connect with us

Uudised

Valge Lindi auhinna pälvis Leili Mutso

Arvo Tarmula
Eesti naisteühenduste ümarlaua (ENÜ) Valge Lindi auhinna pälvis Läänemaa naiste tugikeskuse juhataja Leili Mutso (pildil) naiste tugikeskuse teenuse käivitamise ja säilitamise eest Lääne- ja Hiiumaal.
“Leili oli kõige raskematel ja olulisematel hetkedel minu jaoks alati olemas. Tänan teda selle eest, et ta on tõeline Inimene suure algustähega,” iseloomustas Leili Mutsot üks paljudest Läänemaa naiste tugikeskusest abi saanud naistest.
Lisaks tavapärastele tugikeskuse teenustele on Mutso juhitud Läänemaa naiste tugikeskus läbi aastate korraldanud tugigruppe vägivalda kogenud naistele, pakkunud psühholoogilist nõustamist ja loovtegevusi lastele, emade ja laste laagreid jne.
Läänemaa naiste tugi­keskus on sõltumatuna, ilma riigi rahalise toeta tegutsenud aktiivselt edasi nii Läänemaal kui Hiiumaal ka 2017. aastal ja abistanud kõiki nende poole pöördunud vägivalla ohvreid vabatahtlikus korras, säilitades seejuures nõustamisteenuste kõrge professionaalse kvaliteedi.
Mutso liitus Läänemaa naiste tugikeskuse tiimiga mõned kuud peale selle loomist 2014. aasta kevadel ja sai kohe tugikeskuse eestvedajaks ja hingeks. Tugikeskus suutis juba esimese tegevusaasta jooksul kujuneda oma maakonnas hinnatud abipakkujaks vägivalda kogenud naistele ja lastele, samuti usaldusväärseks koostööpartneriks kõigile teistele vägivallaohvritega kokku puutuvatele organisatsioonidele.
2016. aastal käivitas Mutso edukalt naiste tugikeskuse teenused ka Hiiumaal, kaasates kohapealseid aktiivseid inimesi ning luues seal koostöövõrgustiku.
Alates asutamisest, on Läänemaa naiste tugikeskus abistanud kokku üle 300 naise, sh selle aasta üheksa kuuga 73 naist.
Lisaks on Mutso üks üleriigilisele vägivalda kogenud naiste tugitelefonile 1492 vastajatest, kus ta samuti on aastate jooksul nõustanud sadu naisi.
ENÜ annab alates 2004. aastast Valge Lindi auhinna välja igal aastal 25. novembril, kui ülemaailmselt tähistatakse naistevastase vägivalla vastast päeva.
Auhind antakse välja üksikisikule või organisatsioonile, mis möödunud aasta/aastate jooksul on kõige rohkem teinud naistevastase vägivalla tõkestamiseks Eestis või probleemist teavitamiseks.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...