Connect with us

Uudised

Väärikas võistlus: karikavõitjaid selgitati 59. korda

Marta Eller
Septembri kolmandal nädalavahetusel selgitati Leemeti maastikul Hiiumaa karikavõitjad orienteerumises.
Osalejaid oli meeldivalt rohkesti – 80. Paljud mandrilt pärit orienteerujad on meil võistlemas käinud igal aastal. Seekord tuldi karikavõitu jahtima Tallinnast, Tartust, Viljandist, Järvamaalt, Võrust jt kohtadest, lisaks hiidlased.
Võistluseks korrigeeris Toivo Saue Leemeti kaardi ja valmistas ette rajad. Muide, 50 aastat tagasi joonistas Toivo oma esimese orienteerumiskaardi Nõmba maastikul. Karikavõistluste avamisel tänasime teda pikaajalise töö eest meenega.
Võisteldi vanuseklassides mehed/naised 10–65aastased, tänavu lisasime N65 vanuseklassi. Kõige nooremad jooksid Anu Saue poolt tehtud nöörirajal ehk rajal, mille lapsed läbivad mööda nööri. Imeilus ilm, huvitavad rajad, uuendatud kaart ja hea korraldus olid väga hea võistluse läbiviimise aluseks.
N21 klassis võitis karika Merike Vanjuk (OK Kape) ja seda juba üheksandat korda.
Tore, et Merike leiab ikka aega ja tahtmist kodu­saarele võistlema tulla. Tänusõnad ka Merikese isale Alek­sandrile, kes meisterdas võitjatele karikad. Samuti tänusõnad Marje Randmaale karikate kaunistamise eest!
M21 klassis võitis teist aastat järjest karika Kaarel Hendrik Zernant (OK Ilves).
Teistes klassides olid kahe võistluspäeva aegade summas parimad: N10 nöörirada Johanna Trei, N12 Marta Maripuu, N14 Herta Kesküla (kõik kolm HOK), N16 Brigitte Panker (OK Ilves), N35 Tiina Koit (HOK), N45 Maari Idnurm (TON), N55 Airi Alnek (Võru OK), N65 Ene Sulg (OK Orvand) M10 Joosep Esta (HOK), M12 Audun Palo (Võru OK), M14 Bert Joosep Panker (OK Ilves), M16 Nansen Palo (OK Võru), M35 Taivo Timmusk (HOK), M45 Meelis Merenäkk (Rae OK), M55 Andreas Talver (OK Mercury), M65 Rein Unt (TON).
Rein Unt on võitnud Hiiumaa karika M21 klassis kolmel korral ja 15 korral, võisteldes veteranide klassis.
Võitjatele oli lisaks karikale auhinnaks “Hiiu laste raamand”, mis mandrilt tulnud orienteerujatele väga meeldis. Üks osaleja ütles – ma ei teadnudki, et hiiu keel nii keeruline on!
Mulle kui korraldajale olid suurimaks kiituseks peale võistlust osavõtjate tänu­sõnad. Omalt poolt tänan kõiki, kes aitasid võistlust läbi viia. Erilised tänusõnad Tanel Esta ja Tammo Esta, suured tänud meie toetajatele!
Järgmisel, 2021. aastal toimub Hiiumaa karikavõistlus 60. korda ning täitub 60 aastat orienteerumisspordiga tegelemisest Hiiumaal.
Ettevalmistused juubeliteks algavad meil juba sellel aastal.

Eda Tärk
karikavõistluste peakorraldaja

HOK – Hiiumaa orienteerujate klubi
TON – Tallinna orienteerumisneljapäevakud
OK – orienteerumisklubi

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...