Jälgi meid

UUDISED

Edukaim oli aasta orienteerujate ja purjetajate jaoks

Aasta parimate sportlaste nominatsioonid annavad hea ülevaate sellest, millised spordialad saarel olid tänavu tõusulainel.
Kõige rohkem, kümnes kategoorias on esindatud orienteerumissport, purjetamist on nimetatud seitsmes. Kaks korda on loetelus järgmised spordialad: kabe, laskmine, kergejõustik, ratsutamine, võrkpall ja tennis; korra rattasõit, pikamaajooks, petanque, korvpall ja jalgpall.
Aasta parimate sportlaste nominendid kinnitas Hiiumaa spordiliidu üldkogu ja neljapäeval algas rahva­hääletus, mille järel selguvad tänavused laureaadid. Kokku saab hääle anda
14 kategoorias.
Aasta täiskasvanute võistkonna ja aasta noortevõistkonna kategoorias on kummaski vaid üks nominent – nii et need tulemused on sisuliselt ette teada. Aasta täiskasvanute võistkond on jahtklubi Dago avamerejaht Matilda 4 meeskond koos­seisus kapten Juss Ojala, Marek Harjak, Karlo Hmeljak, Joachim Aschenbrenner, Aarne Veske, Kelly Veske, Priit Berkmann, Christopher Juul ja Felix Andresen.
Aasta noortevõistkond on Hiiumaa orienteerujate klubi N14-16 teatenaiskond koosseisus Helisa Tartu, Herta Kesküla ja Maria Eller.
Lõppeva aasta nais­sportlase tiitli saaja selgub kolme sportlase seast: Indra
Kutser (rattasõit), Anni Kingsepp (pikamaajooks) ja Leenu Sarapuu (ratsutamine).
Aasta meessportlase nominendid on Toomas Pertel (purjetamine-purjelaud), Stefan Kaibald (võrkpall) ja Margus Berkmann (petanque).
Parimad noored ja seeniorid
Aasta parimaks spordi­tüdrukuks pürgivad Kätlin Mast (kabe), Maria Eller (orienteerumine) ja Lili Karukäpp (laskmine), parimaks spordipoisiks Kristofer Tootma (motokross), Martin Põllu (purjetamine) ja Jan Samorodni (orienteerumine).
Parima spordineiu nomi­nendid on Indra Kutser (rattasõit) ja Eliise Kesküla (orienteerumine), parima noormehe tiitlit püüavad Kustu Künnapas (orienteerumine) ja Jorgen Kuivonen (purjetamine).
Parima naisseeniori nominendid on Ülle Paasoja (kerge­jõustik, tennis, ratta­sõit, korvpall) ja Merike
Vanjuk (orienteerumine), parima meesseeniori nominendid Madis Annus (kerge­jõustik), Raivo Rist (kabe) ja Toomas Mast (orienteerumine).
Aasta treeneri nominente on kaks, Mario Degtjov (jalgpall) ja Teele Talts (ratsutamine), aasta noorte­treeneri nominente kolm: Elo Saue (orienteerumine), Anni
Rätsep (purjetamine) ja Ülari Kaibald (võrkpall).
Aasta sündmus, klubi ja eeskuju
Aasta spordisündmuse nimetusele kandideerivad Hiiumaa Spordikeskuse avamine ja korvpalli Eesti karika­võistluse veerand­finaali mäng uues spordikeskuses, lisaks Hiiumaa
60. karikavõistlused orienteerumises ja JK Dago korraldatud Kärdla Race ja Dago regatt.
Aasta spordiklubi nominendid on Hiiumaa Tenniseklubi, Hiiumaa Orienteerujate klubi ja Jahtklubi Dago.
Mulluse, Hiiumaalt sportlas­teed alustanute kategooria asemel on seekord aasta spordieeskuju kategooria, milles nomineeritud Tanel Malk, Siret Tara, Kalmar Tikerpuu, Ülle Paasoja ja Madis Annus.
Nominendid selgusid koosolekul hääletuse teel klubide esitatud kandidaatide seast. Laureaadid selguvad peale rahvahääletust, mis kestab 15. detsembrini, kaasa arvatud.
Oma hääle lemmik­sportlaste ja -treenerite, spordiklubide ja -sündmuste toetuseks saab anda Hiiumaa spordiliidu kodulehel www.hiiumaasport.ee leiduva vormi kaudu. Lingi alt avaneb dokument, kuhu on koondatud tunnustamiseks esitatute tulemused. Hääletamiseks tuleb vajutada nuppu “Järgmine” ja siis avaneb loetelu, kus saab teha oma valiku.
Parimate nimed avaldatakse spordiaasta lõpupeol jaanuaris, mille kuupäev on veel täpsustamisel.

Veel lugemist:

UUDISED

Orienteerujad alustasid selle aasta orienteerumisneljapäevakutega 5. mail Paladel lasteaia juures. Enne lõunat selgitati seal Hiiumaa koolinoorte meistrid. Rajameister Anu Saue tegi 1.–3. klassi õpilastele...

UUDISED

Orienteerujate kevad­hooaeg on käima läinud. Nädala­vahetusel 30. aprillist 1. maini peeti Otepää ja Elva vahel Päidlapalu metsades rahvusvaheline võistlus Ilves GP. Tegemist on neljaetapilise...

UUDISED

61. Jüriöö orienteerumise teatejooksu võitis OK Peko I võistkond, kes ränd­auhinna, Kalevipoja kuju, võttis üle viiendaks jäänud OK Võru võistkonnalt. Koduseinte toel võistelnud HOKi...

UUDISED

Eesti orienteerumisjooksu meistrid tavaradadel ja teate­orienteerumises selgitati 11. ja 12. septembril Otepääl Kuutse­mäel. Raskel maastikul ja tihedas konkurentsis võistlesid suurepäraselt HOKi / Hiiumaa spordikooli...