Connect with us

Uudised

Uut sihtasutust juhib Margus Kastein

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kolme sadamat haldava SA Hiiumaa Sadamad nõukogu valis esimeheks Margus Kasteini, juhatuse liige on seni Kärdla sadamat juhtinud Sven Kriggulson.
Uut sihtasutust juhib nõu­kogu koosseisus Margus Kastein, Ilmi Aksli, Liina Härm, Toomas Kokovkin, Sven Nuutmann, Indrek Ulla, Aivar Viidik ja Katrin Visnapuu. Nõukogu liikmed valisid aasta lõpul toimunud koosolekul nõukogu esimeheks Margus Kasteini.
“Sõruotsa inimesena olen mõelnud ja vaadanud ja käed on sügelenud, et kuidas ma saaksin Hiiumaale kasulik olla ja kui mulle tehti pakkumine tulla nõukogusse, võtsin selle rõõmuga vastu,” ütles Kastein Hiiu Lehele.
Seda, et ta valitakse ka nõukogu juhtima, ei osanud ta enda sõnul oodatagi. “Mõtlesin siis, et miks ka mitte – kui inimesed usaldavad,” ütles Kastein, miks ta ka selle pakkumisega nõustus.
Kastein, kel juhtimis­kogemus eri ettevõtetest, hindas, et sadamaid koondav sihtasutus on hea tööriist külalis­sadamate arendamiseks: “Natuke on need sadamad erinevad, aga nii Sõru, Orjaku kui Kärdla sadama puhul mõtleme turistide vaates, mõtleme kalurite vaates, ka kogukonna vaates – usun, et oli õige otsus need kokku panna.”
“Mul on väga hea meel, et Margus nõustus hakkama Hiiumaa sadamate sihtasutuse nõukogu esimehe kohale,” ütles seni sihtasutuse Kärdla Sadam nõukogu juhtinud vallavolikogu esimees Aivar Viidik saadetud pressiteates. “Margusel on pikaajaline juhtimiskogemus, lisaks visioon ja teotahe, mida sadamate arenduse juures parimal moel rakendada.”
SA Hiiumaa Sadamad juhatuse esimehena jätkab Sven Kriggulson, kes oli ka SA Kärdla Sadam juhatuse esimees. Kriggulson nimetas esimeseks tööks seada sadamad valmis uueks navigatsioonihooajaks, sadamate turundamist messidel ja koondades sadamate info ühele platvormile.
Samuti jätkatakse rahastuse saanud investeeringute elluviimist Kärdla ja Orjaku sadamas. Tänavuseks suurimaks investeeringuks on Orjaku sadamahoone ehitamine ja vesiehituse renoveerimine INTERREG Central Baltic projekti Smart Marina kaasabil. “Teeme ettevalmistusi ka uutes projektides osalemiseks, mille fookus on eeskätt Sõru sadama sadamarajatiste parendamisel,” lisas Sven Kriggulson.
SA Hiiumaa Sadamad tegevuse eesmärgiks on majandada ja arendada Kärdla, Orjaku ning Sõru jahi- ja väikelaevade sadamaid. Kavas on koostada ka sadamate arengukava järgmiseks viieks aastaks.
Hiiumaa vallavolikogu ühendas möödunud aastal SA Kärdla Sadam ja vastloodud SA Hiiumaa Sadamad. Sellega lõppes viis aastat tegutsenud SA Kärdla Sadam tegevus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...