Connect with us

Juhtkiri

Üks kord lõika…

Refereerime tänases lehes riigikogu kantselei õigus- ja analüüsiosakonna ülevaadet Hiiu valla, Nelja Energia Offshore Tuulepark OÜ ning Nelja Energia ASi ühiste kavatsuste protokolli tekstist.
Soovitav lugemismaterjal kõigile, aga eriti Hiiu vallavolikogu liikmetele. Tuleb just neil juba neljapäeval, 24. aprillil otsustada, kas see paber teisel lugemisel allkirjastada või mitte.
Analüüsis välja toodud probleemkohad tekitavad mitmeid küsimusi. Loodetavasti küsivad neid küsimusi ka volikogu liikmed.
Loodetavasti võtavad koostöö algatajad ja protokolli koostajad seda konstruktiivse kriitikana ega sildista küsimuste küsijaid virisejateks ja asjata kahtlejateks.
Kõige tähtsam küsimus, millele seni vastust ei ole – miks on meretuulepargi arendajail Hiiu vallavolikogu toetust vaja nii väga, et see nii paljulubav paber üldse sündis? Ja miks on selle allkirjastamisega nii kiire?
Kes NEED küsimused ära vastaks?
Loodetavasti on Hiiu vallavolikogu liikmetel vabal nädalavahetusel piisavalt aega mõtlemiseks. Ütleb ju ka vanasõna, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika.

19. aprill 2014.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...