Connect with us

Juhtkiri

Üks kord lõika…

Refereerime tänases lehes riigikogu kantselei õigus- ja analüüsiosakonna ülevaadet Hiiu valla, Nelja Energia Offshore Tuulepark OÜ ning Nelja Energia ASi ühiste kavatsuste protokolli tekstist.
Soovitav lugemismaterjal kõigile, aga eriti Hiiu vallavolikogu liikmetele. Tuleb just neil juba neljapäeval, 24. aprillil otsustada, kas see paber teisel lugemisel allkirjastada või mitte.
Analüüsis välja toodud probleemkohad tekitavad mitmeid küsimusi. Loodetavasti küsivad neid küsimusi ka volikogu liikmed.
Loodetavasti võtavad koostöö algatajad ja protokolli koostajad seda konstruktiivse kriitikana ega sildista küsimuste küsijaid virisejateks ja asjata kahtlejateks.
Kõige tähtsam küsimus, millele seni vastust ei ole – miks on meretuulepargi arendajail Hiiu vallavolikogu toetust vaja nii väga, et see nii paljulubav paber üldse sündis? Ja miks on selle allkirjastamisega nii kiire?
Kes NEED küsimused ära vastaks?
Loodetavasti on Hiiu vallavolikogu liikmetel vabal nädalavahetusel piisavalt aega mõtlemiseks. Ütleb ju ka vanasõna, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika.

19. aprill 2014.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...

Digileht

Hiiu Leht 12. aprillil Utoopiast pandi kunst pihta Margus Soonlepast arvab naljast ja elust Hiiumaale jääb neli keskkonnavalvurit Jaburate küla jaburad lood Digilehe saab...