Connect with us

Uudised

Ühe nädalavahetusega karikas ja 15 medalikohta

EKSL
Reedel, 25. septembril peeti Põlvamaal Palojärvel Eesti koolispordi liidu meistrivõistlused valikorienteerumises. Võistles 197 õpilast 20 koolist ja välja jagati kaheksa komplekti medaleid. Suuremate põhikoolide (üle 150 õpilase) arvestuses tõi Kärdla põhikooli kümneliikmeline esindus koju teise koha karika, esikoht läks Põlva koolile.
Individuaalarvestuses saavutasid medali kolm meie õpilast: Maria Eller kuld, Herta Kesküla hõbe ja Marta Maripuu pronks. Jan Samorodni oli oma vanuseklassis neljas, Atso Kesküla viies, Helisa Tartu kuues, Kätlin Mast üheksas, Joosep Esta 12., Mia Esta 15. ja Johanna Trei 25. kohal.
Võistlejatel oli vanusest sõltuvalt aega kontrollpunktide (KP) läbimiseks 40 minutit kuni 1 tund. Rajameistri arvutuste kohaselt olnuks raja optimaalne pikkus kõigi 30 KP läbimisel 9,5 kilomeetrit, 25 KP läbimisel 8 km, 20 KP läbimisel 6 km, 15 KP läbimisel 4,4 km ja 12 KP läbimisel 3,4 km. Meie tugevamatest läbis Maria Eller 23 kontrollpunkti.
Suunto Gamesilt 12 medalit
Eelmine nädalavahetus oli Hiiumaa noortele orienteerujatele võistlusterikas ja jätkus kahepäevase võistlusega Võrumaal Lindoral.
Võtsime osa kahepäevasest rahvusvahelisest võistlusest Suunto-Games, kus tavaolukorras on võistlejaid ka Eesti naaberriikidest. Sel aastal oli välisvõistlejaid napilt – mõned Soomest ja Rootsist, Venemaalt ja Norrast. Hiiumaa orienteerujate klubist oli osalejaid palju, 23.
Ilm ja maastik olid ilusad, rajad olid planeeritud Piusa jõe ürgoru kallastele, kus on suured kõrguste vahed ja järsud nõlvad ning leidub palju sügavaid uhtorge. Okasmetsas oli joostavus keskmisest väga heani, enamasti hea. Radade ja sihtide võrk oli ebakorrapärane, paljud rajad vaevumärgatavad. Radade piirkonnas oli valdavalt mets, soid oli vähe ja needki kuivad.
Võitjad selgitati välja kahe päeva aegade summana.
Noorimatest hiidlastest võitis Mia Esta esikoha kuni 10aastaste tüdrukute tugirajal. Samavanuste poiste tugirajal oli Joosep Esta kolmas ja Atso Kesküla neljas. Kuni 9aastaste nöörirajal oli Johanna Trei teine, tema kaotus võitjale kahe päeva kokkuvõttes oli vaid 16 sekundit.
Esikoha võitsid Eliise Kesküla N18 ja Marta Eller N21B võistlusklassis. Teise koha saavutasid Kustu Künnapas M20, Märt Maripuu M21B, Toivo Saue M70, Herta Kesküla N14A, Maria Eller N16 ja Anu Saue N70 võistlusklassis. N12 võistlusklassis sai kolmanda koha Marta Maripuu. Tubli oli Jan Samorodni, kes 12aastaste poiste hulgas saavutas
28 võistleja konkurentsis seitsmenda koha.

Anu Saue
orienteerumistreener

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...