Connect with us

Uudised

Tublimad Kaibald, Preobraženski ja Talts

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik tegi statistikat eelmise aasta volikogu ja komisjonide töö kohta ning lõi kokku, kes kui palju volikogu töös osalenud.
Aasta jooksul toimus 16 volikogu istungit, mis on tava­pärasest viis rohkem – reeglina peavad volikogud igas kuus ühe istungi ning võtavad ühe puhkusekuu.
Hiiumaa vallavolikogu võttis vastu 95 otsust ja 38 määrust. Kõige pikem volikogu istung oli 28. oktoobril, kus arutati valla uut arengukava – see kestis 8 tundi ja 2 minutit.
Volikogu esimees nimetaski volikogu kõige olulisemateks töövõitudeks uue Hiiumaa valla arengukava ja eelarve­strateegia vastuvõtmist. “Need annavad meile sihi, kuhu järgnevatel aastatel peame panustama selleks, et Hiiumaa elu edeneks,” ütles Viidik.
“Samuti väärivad tunnustamist nn ühtlustamisotsused, mis on olulised selleks, et üks ühine Hiiumaa omavalitsus toimiks kõigi kodanike jaoks ühtviisi,” lisas ta. “Loomulikult ei ole see protsess lõppenud ja volikogu peab nende teemadega tegelema ka sellel aastal.”
Kõige tublimad volikogu liikmed, kes osalesid kõigil voli­kogu ja komisjonide istungitel, olid Ülari Kaibald (SDE), Jüri Preobraženski (VL Kodusaar) ja Inge Talts (KE). Kõige suurem puuduja oli Antti Leigri (VL Kodusaar), kes ei osalenud viiel volikogu istungil.
Volikogu komisjonid pidasid aastaga 12 istungit, eelarve- ja majanduskomisjon 14, revisjonikomisjon 8 istungit. Kõige suurem puuduja komisjonide istungitest oli Toomas Remmelkoor (VL Kodusaar), kes ei osalenud pooltel ehk kuuel sotsiaalkomisjoni istungil 12st.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...