Jälgi meid

UUDISED

Toomas Rõhu lahkub, vallavanemale otsitakse uut asendajat

Reedeses Hiiu Lehes ilmunud intervjuus juhtimisvigu tunnistanud Toomas Rõhu esitas samal päeval lahkumisavalduse. Lapsepuhkusel viibiv Hiiumaa vallavanem Reili Rand tänas teda senitehtu eest ja ütles, et uut asendajat veel otsitakse.
Ligi üheksa kuud, selle aasta 1. jaanuarist Hiiumaa vallavanemat Reili Randa asendanud Rõhu selgitas tehtud avalduses, et võtab vastutuse vallas tekkinud juhtimis­probleemide eest. “Valla­vanem peab juhtima vallavalitsuse tööd ja esindama valda parimal võimalikul viisil. Hiljutine rebase surmaga seotud juhtum ja sellele järgnenu näitab probleeme ja ebaselgust valla juhtimises,” ütles Rõhu. “Vastutan valla juhtimise eest ja seetõttu olen otsustanud ametikohalt lahkuda.”
Asendajat otsitakse
“Kuna kõik on toimunud kiiresti ja läbirääkimised alles käivad, on vara öelda, millal uus vallavanema asendaja tööd alustab,” ütles lapsepuhkusel viibiv vallavanem Reili Rand eile Hiiu Lehele. “Võimalusel teen vastava ettepaneku veel neljapäeval toimuva volikogu raames, vajadusel lähinädalatel. Seni ei jää aga vald juhtimata. Ise küll pikemaks tööle naasta ei plaani, vajadusel olen ametis lahenduse leidmiseni.”
Ühe võimalusena pakkus ta, et püsiva asendaja leidmiseni on võimalik nimetada ka ajutine asendaja praeguse valitsuse liikmete hulgast, sarnaselt nagu see toimub vallavanema puhkusele suundudes.
Sotsiaalmeedias kirjutas Rand, et viimaste nädalate sündmused päädisid valla­juhtimises umbsõlmega, mille lahtiharutamine nõuab veel pikka tööd: “Tunnustan, et Toomas on selle lahendamiseks astunud esimese sammu. Niisamuti tänan teda üheksakuuse panuse eest Hiiumaa valla juhtimisse.”
Vallavanem SDE valida
Hiiumaa vallavolikogu koalitsiooni Sotsiaal­demokraatliku Erakonna fraktsiooni täita on ka vallavanema ametikoht. Rand ütles, et praegu tegeletaksegi aktiivselt uue vallavanema asendaja leidmisega ning seniks on ta esitanud taotluse lapsehooldus­puhkuse ajutiseks katkestamiseks.
Teine koalitsioonipartner on valimisliit Ühine Hiiumaa, mille liige Aivar Viidik juhib volikogu. Ka volikogu esimees tunnustas Rõhu selle eest, et ta juhina võttis keerulises olukorras vastutuse: “Volikogu esimehena hindan senist koostööd Toomasega igati asjalikuks ja konstruktiivseks.”
Koalitsioon viib vallavanema asendaja kandidaadi või muu võimaliku lahenduse, näiteks vallavanema ajutise tööle tagasituleku, volikogu ette juba sel neljapäeval, 17. septembril toimuval istungil.

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Peale pausi on meil nüüd, enam kui kuu aega peale valimisi, töölaua taga uus vallavoli­kogu. Meenutagem, et esimene Hiiumaa valla­volikogu pidas 2017. aastal esimese...

UUDISED

Eilsest, 1. juulist täidab Kõrgessaare osavalla vanema kohuseid Pühalepa osavalla vanem Liili Eller. Vallavalitsuse teatel toetas Kõrgessaare osavallakogu üksmeelselt ettepanekut, et Eller täidab ka...