Connect with us

Uudised

Toomas Rõhu lahkub, vallavanemale otsitakse uut asendajat

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Reedeses Hiiu Lehes ilmunud intervjuus juhtimisvigu tunnistanud Toomas Rõhu esitas samal päeval lahkumisavalduse. Lapsepuhkusel viibiv Hiiumaa vallavanem Reili Rand tänas teda senitehtu eest ja ütles, et uut asendajat veel otsitakse.
Ligi üheksa kuud, selle aasta 1. jaanuarist Hiiumaa vallavanemat Reili Randa asendanud Rõhu selgitas tehtud avalduses, et võtab vastutuse vallas tekkinud juhtimis­probleemide eest. “Valla­vanem peab juhtima vallavalitsuse tööd ja esindama valda parimal võimalikul viisil. Hiljutine rebase surmaga seotud juhtum ja sellele järgnenu näitab probleeme ja ebaselgust valla juhtimises,” ütles Rõhu. “Vastutan valla juhtimise eest ja seetõttu olen otsustanud ametikohalt lahkuda.”
Asendajat otsitakse
“Kuna kõik on toimunud kiiresti ja läbirääkimised alles käivad, on vara öelda, millal uus vallavanema asendaja tööd alustab,” ütles lapsepuhkusel viibiv vallavanem Reili Rand eile Hiiu Lehele. “Võimalusel teen vastava ettepaneku veel neljapäeval toimuva volikogu raames, vajadusel lähinädalatel. Seni ei jää aga vald juhtimata. Ise küll pikemaks tööle naasta ei plaani, vajadusel olen ametis lahenduse leidmiseni.”
Ühe võimalusena pakkus ta, et püsiva asendaja leidmiseni on võimalik nimetada ka ajutine asendaja praeguse valitsuse liikmete hulgast, sarnaselt nagu see toimub vallavanema puhkusele suundudes.
Sotsiaalmeedias kirjutas Rand, et viimaste nädalate sündmused päädisid valla­juhtimises umbsõlmega, mille lahtiharutamine nõuab veel pikka tööd: “Tunnustan, et Toomas on selle lahendamiseks astunud esimese sammu. Niisamuti tänan teda üheksakuuse panuse eest Hiiumaa valla juhtimisse.”
Vallavanem SDE valida
Hiiumaa vallavolikogu koalitsiooni Sotsiaal­demokraatliku Erakonna fraktsiooni täita on ka vallavanema ametikoht. Rand ütles, et praegu tegeletaksegi aktiivselt uue vallavanema asendaja leidmisega ning seniks on ta esitanud taotluse lapsehooldus­puhkuse ajutiseks katkestamiseks.
Teine koalitsioonipartner on valimisliit Ühine Hiiumaa, mille liige Aivar Viidik juhib volikogu. Ka volikogu esimees tunnustas Rõhu selle eest, et ta juhina võttis keerulises olukorras vastutuse: “Volikogu esimehena hindan senist koostööd Toomasega igati asjalikuks ja konstruktiivseks.”
Koalitsioon viib vallavanema asendaja kandidaadi või muu võimaliku lahenduse, näiteks vallavanema ajutise tööle tagasituleku, volikogu ette juba sel neljapäeval, 17. septembril toimuval istungil.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...