Connect with us

Uudised

Tõeline kosjakontor: 20 aasta jooksul 42 töötajate vahelist abielu!

Southwestern Advantage kogu
Southwestern Advantage kogu
Southwestern Advantage kogu
Southwestern Advantage kogu
Täpselt 20 aastat tagasi, aastal 2001, osalesid esmakordselt Eesti üliõpilased raamatumüügi suveprogrammis USAs. Esimesest 11st tudengist neli leidis raamatu­müüjate seast hiljem ka abikaasa. 20 aasta jooksul on selliseid liite sündinud tervelt 42.
“Kui nüüd arvutada kokku, et Southwestern Advantage programmis on Eestis osalenud seniseks üldse 2670 tudengit, siis iga aasta on endale ettevõttest kaaslase kogu eluks leidnud keskmiselt neli inimest ja see teeb siis igas aastas keskmiselt 2,1 abielu,” märkis programmi Eesti esindaja Erki Kukk. “Tegelikult paare on veelgi rohkem, aga kõik pole seda lihtsalt ametlikult sõrmusega kinnitanud. Veel.”
Ka käesoleval aastal on kavas vähemalt neli uut abielu sõlmimist. “Võib öelda, et raamatumüüjatel on praeguseks välja kujunenud lausa päris oma pulma­korraldaja, kes on ka ise kunagi raamatuid müümas käinud ning on samuti abielus teise raamatu­müüjaga,” lausus Kukk. Lisaks on praeguseks paika saanud n-ö oma fotograafid, õhtujuhid, bändid ja teiste ametite täitjad, keda tihti nendesse pulmadesse tellitakse.
Esimese 11 USAsse lennanud tudengi seas olnud ning samuti raamatumüüjaga abielus olev Andres Märtin lisas, et arvukate abielude ja paaride tekkimise põhjust on ettevõttes ka korduvalt arutatud ja analüüsitud ning on jõutud tulemuseni, et ilmselt on selle taga ikkagi programmis osalevate inimeste küllaltki sarnane elu- ja mõttelaad.
“Noored on enam-vähem samas vanuses ja siis esitatakse neile raske väljakutse teiselpool maakera, millest tuleb ühiselt välja tulla. See lähendab inimesi ja toob välja tõelise iseloomu. Öeldakse ju ka, et partneri päriselt tundma õppimiseks tuleb koos raskusi ületada ja reisile minna,” selgitas Märtin. Lisaks veedavad programmis osalejad nagunii juba palju aega koos müüki praktiseerides, väljasõitudel, laagrites, reisidel jne.
Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage suvetööl aastal 2001. Nüüdseks on programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud ligi 3000 Eesti tudengit.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...