Connect with us

Uudised

Tiiu Masing pälvis tenniseliidu tunnustuse

Hiiu Leht | Hiiu Leht
Aasta hakkab lõppema ja nagu juba tavaks saanud, on hea võtta aasta kokku ja jagada tunnustusi. Nii tegi seda ka Eesti tennise liit, mis valis oma ala parimaid. Meestennisistidest valiti parimaks Jürgen Zopp, naistest kuulutati parimaks Anett Kontaveit ning aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes jõudis US Openil oma combacki raames veerandfinaali.
Lisaks eelpoolnimetatutele tunnustas tenniseliit Hiiumaa tenniseklubi hinge ja eestvedajat Tiiu Masingut tennise­alaste teenete eest – kirgliku tenniseentusiastina on ta aastakümneid arendanud tennisemängu Hiiumaal.
Klubi juhatuse liige Tanel Malk ütles, et tegelikult on Tiiu Masingu panust Hiiumaa tennise eestvedajana sõnadesse võimatu panna. Hiiumaa tenniseklubi saab järgmise aasta jaanuaris 30aastaseks. See tähendab väga palju treeningtunde lugematul hulgal lastele, sadadele täiskasvanutele, sadade turniiride korraldamist ja laagrite organiseerimist.
“Isegi ei oska pakkuda, kui palju inimesi on tänu Tiiule tennisepisiku saanud,” nentis Malk.
Lisaks sellele hooldab Tiiu Masing igal aastal tenniseväljakuid, mille hea kvaliteet pole märkamata jäänud ka mujalt saabunud tennise­harrastajatele.
Klubi liikme Madis Annuse sõnul on igati tore uudis, et Eesti tennise liit senise tegevuse eest Masingut tunnustas: “Nii kaua, kui mina Tiiu tegemisi mäletan, on ta alati suure pühendumusega aidanud kaasa tennise harrastamisele ja selle arendamisele saarel.”
Tähelepanuväärseks nimetas Annus Masingu tööd Kärdla tenniseväljakute haldamisel ja hooldamisel. “Arvan, et ta teab nendel väljakutel olevat iga liivatera,” ütles Annus.
“Märkimist väärt on ka mängimise ajal valitsev kord, mida Tiiu ka ise rangelt järgib – vaevalt, et midagi sellist kusagil mujal kohtab,” ütles Annus. Tema sõnul on Masing igati selle tunnustuse ära teeninud. “Mul on tema üle hea meel.”
Ka klubi juhatuse liige Tiia Liibert kiidab Tiiu Masingu panust tenniseväljakute arendamisel: “Hiiumaa tennise­klubi välisväljakute korda­tegemisel ja korrashoidmisel on Tiiu panus hoomamatu. Ta on tenniseväljakute hing, panustades kogu oma suvise aja tenniseväljakute korrastamisele, võistluste korraldamisele ja tennisemängu õpetamisele.”
Masing on ka väga hea ala propageerija ning paljud Hiiumaa tennist puudutavad artiklid on tema enda kirjutatud. Tanel Malga andmetel on Masingul peatselt valmimas ka raamat tennise ajaloost Hiiumaal.
Hiiumaa tenniseklubis on praegu 66 aktiivset liiget, kellest 61 protsenti noor­mängijad.
Mängijate suvised treening­tingimused on head – Kärdlas on väga heas korras neli savi-­liivaväljakut ja üks kunstmurukattega väljak. Kõige suurem probleem on korralike treeningtingimuste puudumine talvehooajal.
“Talvised treeningud, tennise­mänguks sobimatutel tingimustel, toimuvad jätkuvalt nädalavahetustel Kärdla põhikooli võimlas ja ikka Tiiu entusiasmil,” kommenteeris Malk.
Lõpetuseks tenniseklubi juhatuse liikme Tiia Liiberti sõnad: “Tiiu on nii vaimult kui hingelt sportlane. Panustades oma aega tennise edendamisse ja arendamisse näitab ta meile, et ise andes saame vastu alati enam, kui oodata oskaksime.”
“Suurepärane, et tenniseliit pidas Tiiu Masingut tunnustamis­väärseks, soovime ka kõigi Hiiumaa tennise­mängijate poolt, et Tiiul seda indu jaguks ka järgnevateks aastateks!” soovis Tanel Malk
Pikk karjäär
Oma sportlaskarjääri alustas Tiiu Masing juba noorena. Nii on tema sportlike tulemustena kirja saanud Eesti noorte meistrivõistlustelt U16 vanuse­klassis neli medalit, U18 vanuseklassis kolm esikohta ja kolm teist kohta. Lisaks on ta osalenud NSVL noorte meistrivõistlustel Armeenias 1969. aastal U18 klassis ja naasis sealt pronksmedaliga. Täiskasvanuna on teeninud Eesti meistri­võistlustelt naispaarismängus ühe teise koha, ühe kolmanda koha ja segapaarismängus ühe kolmanda koha.
Tiiu Masing on pikaajaline tennisetreener ja spordi­tegelane. Lõpetas 1970 Tallinna 21. keskkooli ja 1975 TPI keemiateaduskonna. Töötas tennisetreenerina aastatel 1987–1992 Hiiu Kaluris ja 1992–2003 Hiiumaa tennise­klubis, olnud 1988–2016 Hiiumaa tenniseklubi juhatuse esimees ja aastast 2004 klubi administraator. Omab tennisetreeneri kolmanda kategooria kutsetunnistust. Kuulunud 1975–1980 tenniseföderatsiooni presiidiumi.
1998. aastal oli Tiiu Masing Kärdla linnapreemia laureaat, 2013. aastal Kärdla linna elutööpreemia laureaat.

Kristi Linkov
Hiiumaa tenniseklubi liige

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...