Connect with us

Uudised

Tenniseturniir kogub populaarsust

TUULI TAMMLA
Reedel ja laupäeval pidas Hiiumaa tennise­klubi viiendat korda Tuulekala CUP karikavõistlusi segapaaridele. Viimasel kahel aastal on huvi turniiri vastu olnud suur.
Üks võistluse algatajaid, tennise­klubi juhatuse liige Tanel Malk rääkis, et parajasti turniiri ajal filmiti Hiiumaal turismivideot. “Meil olid väljakud valgetes rõivastes inimesi täis,” oli Malk uhke. Osales 32 võistlejat, neist suur osa mandrilt. Koos tennisistide pereliikmetega saabus saarele kokku poolsada inimest.
Tuulekala Cupi formaat on selline, et võistlema saab 16 paari, kokku 32 tennisisti ja mõlemal päeval, nii reedel kui laupäeval on igal paaril kaks mängu.
“Tagasiside osalejatelt on olnud sellise formaadi kohta seni väga positiivne,” ütles Malk. “Kui algusaastatel oli probleeme kuueteistkümne paari kokkusaamisega ja on karikavõistlust peetud ka väiksema arvu paaridega, siis viimasel kahel turniiril on tabel kenasti täis olnud.”
Küsimusele, miks ühele kaugele saarele tennise karika­võistlusele tulla tahetakse, vastas korraldaja nii: “Eks need tennise­harrastajad on üks seltskond ja mängimas käiakse erinevates kohtades üle Eestimaa ja väljaspoolgi. Tegemist ju harrastusmängijatega ja pigem on see sportlik puhkus. Kui juhtub olema ka ilus ilm, on korralikud, heal tasemel tenniseväljakud ja hea seltskond, siis ju ikka tullakse. Meie lisame siia veel Hiiumaise suitsukala ja väikese sportliku momendi. Paljud tulevad juba mitmendat korda Hiiumaale mängima ja kinnitasid, et kui järgmisel aastal jälle võistlus toimub, siis nemad on kindlasti tulemas.”
Võidumeened valmistas teist aastat järjest klaasikunstnik Kalli Sein. Turniiri nimele kohaselt on karikal kujutatud tuulehaugi tennise­palliga ja Hiiumaa motiividega. “Need on tõelised kunstiteosed ja need jäävad võitjatele päriseks,” selgitas Malk.
Pidulik autasustamine oli laupäeva õhtul Rannapaargus. Tuulekalaga võidukarikad said Seila Saks ja Peeter Saks, teise koha saavutasid Eva Peedimaa ja Juss Peedi­maa ning kolmandaks jäid Kadi Sepp ja Karla Polli.
Parima Hiiumaa paarina said kuuenda koha Maarika Matt ja Argo Vasar, lohutusturniiri võitsid Mari Sumberg ja Urmas Lagle.
Kogu turniir sai teoks tänu toetajatele, kellest paljud olid abiks ka auhinnalaua katmisel.
Kui tänavune tennisehooaeg lõpeb, on Hiiumaa tennise­klubil kavas välja kuulutada hange ning talvel hakata tenniseväljakute juurde tribüüni ehitama. “Ehitame talvel, et klubi hooaega mitte tuksi keerata,” selgitas Tanel Malk.
Hiidlaste koostöökogu toetas tribüüni ehitust 48 000 euroga, 16 000 eurot paneb klubi lisaks omaosalusena ja projekti kogumaksumuseks kujuneb 64 000 eurot.
Uuel hooajal toimuvatel mängudel on pealtvaatajatel klubi tenniseväljakutel toimuvast juba palju parem ülevaade.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...