Connect with us

Uudised

Tara Eesti karikavõistluste pronks

Eesti kulturismi-ja fitnessi liit
Hiiumaa spordikooli jõusaali treener Siret Tara on aprillist alates tegelenud bikiinifitnessiga. Nüüd otsustas ta end proovile panna hoopis uuel spordi­alal Fitness5.
Eesti kulturismi- ja fitnessi liidu korraldatud Eesti karika­võistlustel 8. detsembril Arigato spordiklubis toimunud võistlusel tuli aja peale sooritada viit harjutust: kükk kangiga turjal, rinnalt surumine, lõuatõmbed, jõutõmbed ja rööbas­puudel surumine.
Siret Tara tegi sel alal oma elu esimese võistluse, mis kohe päädis pronksmedaliga. Võitjaks krooniti Andra Moistus, kes kogus kokku 154 punkti, 106 punkti kogunud hõbemedaliomanik Karoliine Holter edestas Tara vaid ühe punktiga.
Siret Tara ütles, et kuna ta põhiala on bikiinifitness ja Fitness5 on täiesti erinevad spordialad ning kuna otsus osaleda võistlusel tuli viimasel hetkel, siis spetsiaalselt võistluse jaoks ta ei harjutanud.
Fitness5 eestvedaja ja võistluse peakorraldaja Egert Oiovi sõnul on Põhjamaadest alguse saanud spordiala Eestis tõusuteel – harrastajaid tuleb juurde ja medalikohtadele jõudmiseks peab järjest rohkem pingutama.
Fitness5 koosneb viiest eelnimetatud harjutusest. Seejuures on kükil kangiga raskuseks naistel 100 protsenti kehakaalust. Rinnalt surusid naised 70 protsenti oma keharaskusest. Lõuatõmbeid ja triitsepsi surumist rööbaspuudel sooritati samuti oma keharaskusega, jõutõmbed aga tehti 130 protsendiga oma keharaskusest. Iga harjutuse jaoks antakse aega 100 sekundit ning selle aja jooksul peab võistleja tegema niipalju heakskiidetud kordusi, kui suudab.
Uus võimalus end Fitness5 võistlusel proovile panna on kevadel 2019.
Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...