Connect with us

Uudised

Hiiumaalt sirgus veel üks fitnessikaunitar

Tõnu Kruusimäe
Tõnu Kruusimäe
Tõnu Kruusimäe
Tõnu Kruusimäe, www.digital.planet.ee
Bikiinifitnessi tähe Egle Eller-Nabi kiiret tõusu spordiala tippu teavad paljud, nüüd on Hiiumaalt tõusmas järgmine fitnessitäht – oma esimesel hooajal võitis Alice Mikk (22) juunioride arvestuses bodyfitnessi Eesti karika.
Eesti karikavõistlused body­fitnessis peeti 29. aprillil Salme kultuurikeskuses ja üldarvestuses jäi Mikk napilt pjedestaalilt välja, olles neljas.
Kahe aastaga lavale
Käinast pärit, kuus aastat ujumisega ja võrkpalliga tegelenud ning mitmetel muudel spordialadel võistelnud Alice Mikk rääkis Hiiu Lehele, et esimest korda astus ta jõusaali 2014. aasta hilissügisel.
Mõte bodyfitnessi proovida tekkis sportlikul tütarlapsel pärast seda, kui ta käis esimest korda kulturismi ja fitnessi Eesti meistrivõistlustel vabatahtlikuna abiks.
Fitnessi- ja kulturismi­maailm köitis ja ta käis kuni eelmise aasta sügiseni nii kevad- kui ka sügishooajal võistluste korraldusele kaasa aitamas.
“Andsin endale juba esimestel võistlustel lubaduse, et pürgin ka ise ühel hetkel lavalaudadele ja siin ma olen!” on ta esimese saavutusega rahul.
Vahepeal, tõsi küll, tekkis treeningutesse mõnekuuline paus. Tugevamalt ja eesmärgi­kindlamalt võttis ta lavalaudadele jõudmise ette eelmise aasta alguses, kui alustas koostööd oma praeguse treeneriga.
Alice Miku treener on Peep Reinart, kes ise võistleb meeste klassikalise kulturismi kate­goorias ning on saavutanud mitmeid kõrgeid kohti nii Eestis kui ka välisvõistlustel. Poseerimist praktiseerib ta rahvusvahelise kulturismi- ja fitnessivõistluste kohtuniku Eleri Õisma käe all.
Kaks tiitlit käes
Tegemist on Alice Miku esimese võistlushooajaga ning nüüdseks on selja taga juba kaks edukat etteastet. Lisaks Eesti karikavõistlustele Spa&Sport CUP,  mis oli algajate võistlus ja toimus 1. aprillil Pärnus. Mõlemal saavutas Mikk juunioride arvestuses esikoha.
Järgmisena on tal plaanis osaleda Euroopa meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis, mis toimuvad 3.–8. maini Hispaanias Santa Susannas.
“Mul on hea meel, et saan minna oma esimestele välisvõistlustele kogemusi omandama,” ütles Alice Mikk. “Kuna tegemist on väga kõrgel tasemel võistlusega ja minu kategoorias võistlevad neiud on tunduvalt kauem antud spordialaga tegelenud, siis head kohta ma võistlustelt ei oota, kuid see ei tähenda, et ma endast parimat ei anna!”
Egle Eller-Nabilt küsiti, kuidas on võimalik, et väikeselt saarelt pärit tüdruk vallutab juba esimesel võistlus­aastal suuri lavasid. Alice Miku vastus sellele küsimusele on: “Tee tööd, näe vaeva… Küll tulevad ka suured lavad!”
Fitness on elustiil
Alice meelest peab fitnessisportlasel olema teatavat sorti iseloom. “Kõigile see spordi­ala ei sobi ning tihtipeale teevad inimesed seda valedel eesmärkidel ja kellegi teise jaoks. Sul peab ikkagi olema teatav kirg spordialaga tegeleda! Minu puhul on kindlasti üheks edu toonud iseloomujooneks kangekaelsus – isegi kui vahepeal on raske ja enam ei jaksa, siis ma ei jäta jonni ja alla andmine ei ole aktsepteeritav.”
Nagu muudki, nõuab ka see, pealtnäha lihtne ja ilus, laval “jalutamisest” koosnev spordiala pingutusi. “Minu jaoks oli kõige raskem endale tunnistada, et dieedi ajal ja kaalu langedes kaob ka teatav osa jõust ning energiast. Tahan alati endast kõik anda ja olen aktiivne inimene, kuid energiadefitsiidis olles tuli hakata treeningute intensiivsust vähendama ning õppima erinevatele üritustele “ei” ütlema,” nendib ta.
Kõige meeldivam aga on näha iseenda arengut: “Näed, kuidas su proportsioonid paranevad ning dieedi ajal hakkavad välja joonistuma erinevad lihasgrupid, mida suurema kaalunumbri juures näha ei olnud. See on väga motiveeriv, kui su peegelpilt paraneb!”
“Fitness ei ole ainult see, mida te lavalaudadelt näete! Fitness on elustiil, mida saab harrastada igaüks. Toituge tervislikult, tehke trenni ja te püsite kauem nooruslikud ja terved,” soovitab Alice Mikk, kes enda eeskujudeks nimetab Nicole Wilkinsit, Majken Sofia Frandseni ja Sara Kinnviki.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.