Connect with us

Uudised

Tänusõnad aususe eest

Lugu juhtus sel suvel, 11. juulil st reedesel päeval. Olin tagasiteel mandrilt Hiiumaale praamiga Hiiumaa, mis väljus Rohukülast kell 11.30. Reis sujus nagu alati rahulikult kuigi reisijaid oli palju.
Leidsin endale sobiva istumiskoha keskmises, istmetega reisijatesalongis. Praam jõudis Heltermaale õigel ajal ja 20 minutiga olingi koduõuel. Võtsin asjad autost ja ehmatusega märkasin, et minu vöökotti ei ole, olin selle unustanud laeva.
Kotis oli kogu mu varandus: ID-kaart, pangakaart ja kõik mu kaardid, juhiluba koos autodokumentidega, lisaks üle 1000 euro sularaha.
Mure suur, aga helistasin kohe Heltermaa kassasse ja rääkisin oma loo. Kassaneiu oli väga lahke, ütles et laev on merel, aga ta võtab ühendust. Umbes 10 minuti pärast helistas mulle tagasi ja teatas, et kott on leitud. Tulgu mina sadamasse kella 16ks, siis on praam tagasi.
Kiirustasime abikaasaga Heltermaale ja kassaneiu Karmen ütles, et mingu me kaile laevale vastu, stividor tuleb ja toob koti laevameeste käest ära. Nii oligi, ehthiidlasliku rahuga ulatas mees meile koti. Kontrollisin kiiresti koti sisu, kõik asjad olid alles. Olime ülimalt tänulikud ja õnnelikud, et kõik nii lõppes.
Suur tänu Karmenile, kes nii kiiresti tegutses ja muidugi koti leidjale, kes ta iganes oli. Tõenäoliselt keegi laevatöötajatest või juba mõni uutest reisijatest.

Tänulik reisija REIN

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...