Connect with us

Uudised

Hiiu vald ja valla töötaja pälvisid töötukassa tänu

Teist aastat järjest pälvis töötukassa tunnustuse Hiiu vallavalitsus koos valla maastiku­kujundaja-haljastusspetsialisti Mai Sinilaiuga.
Kuna Hiiu valla esindaja rahvusteater Estonia Valges saalis pidulikul sündmusel osaleda ei saanud, tõi nende tänukirjad ja tänumeene ära töötukassa Hiiumaa osakonna juhataja Jana
Tammeveski. Üle andis ta need teisipäeval vallavalitsuses.
Auhinnaks looga ämblik
Vallavalitsus sai tänukirja ja Mai Sinilaid erilise meene – puidust valmistatud ämbliku, millega kaasas saatekiri. Selles kirjutab ämbliku valmistanud 26aastane Henri, kuidas tema terviseprobleem ei võimalda tal igapäevaselt tööl käia, kuid tänu töötu­kassa alustava ettevõtja toetusele sai ta osta seadmed ja asutada oma ettevõtte. Nüüd saab ta puidutööga tegeleda nii, kuidas tervis lubab ja elada oma kodus.
Parimate koostööpartnerite nimetamisel said kaasa rääkida kõik töötukassa maakondlikud osakonnad. Tunnustamiseks esitamise avalduses märgitakse, et koostöö tööharjutuse teenuse praktiliste tegevuste korraldamisel Hiiu vallaga ja valla töötaja Mai Sinilaiuga on olnud viljakas.
“Mai oma heasoovlikkuse ja töökusega on meie klientidele suureks eeskujuks,” kirjutatakse töötukassa­poolses esituses.
“Tegelikult on heakorratööd meil päris ilusti sujunud – seni ei ole kaklema läinud – oleme püüdnud ühise keele leida ja oleme hakkama saanud,” ütles Sinilaid, kel tööharjutajate juhendamisega pikaajaline kogemus.
Tööharjutuse käigus teeb Sinilaid kaks korda aastas koos töötukassa saadetud töötute grupiga heakorratöid, kevadel poolteist kuud ja teist sama kaua sügisel. Näiteks mullu kevadel tehti heakorratöid Viskoosas. Töötute kooskäimiskoht oli Kõrgessaare vaba aja keskuses, kus Linda Kiivit jagas neile tööotsimiseks vajalikku infot. Edasi jätkus praktiline tööharjutus Mai Sinilaiu juhendamisel aleviku heakorra­töödel.
Koostöö jätkub
Sinilaid rääkis, et mitmed käivad tööharjutusel korduvalt, kuna nad pole vahepeal tööd leidnud, kuid grupi koosseis pole kunagi etteennustatav. “Alati on ootus natuke hirmutav – ei tea ju, kuidas uus grupp omavahel kokku klapib ja kuidas selle tööga minema hakkab,” rääkis tunnustatu.
Sinilaid rääkis, et on olnud gruppe, kus ongi tekkinud ebakõla just nooremate inimestega – nad ei ole tahtnud tööd teha ega ole tulnud kohale. Seevastu keskealistele või natuke vanematele inimestele meeldib reeglina isegi rohkem praktilist tööd teha kui teooriat kuulata.
Koostöö jätkumisest on huvitatud mõlemad osapooled, nii töötukassa kui Hiiu vald. “Töötukassa on meile nii vihjanud ja arvame küll, et jätkame,” kinnitas Sinilaid.
Järgmine tööharjutajate grupp alustab aprillis. Tööd, mis praegu Kärdla linnapargis käivad, on osa riigihankest, mille Hiiu vald kuulutas välja linna parkide korrastamiseks ja seal töötuid ametis pole.
Bussijaama juures on lõpuks asunud talle kuuluvat kinnistut korrastama Marek Valgus, kellele kuuluvad kinnistud, eelnimetatu ja teine Põllu tänava alguses, mille heakord on aastaid soovida jätnud.
“See on Marek Valguse eramaa ja talle sai tehtud mitu märkust, et seal on väga räämas ja oleks vaja korrastada – need tööd on tema organiseeritud ja meil on väga hea meel, et see koht lõpuks korda sai,” ütles Sinilaid.
Parimad partnerid
Tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid tunnustas töötukassa eelmisel nädalal Tallinnas Estonia Valges saalis. Töötu­kassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles seal, et töötukassa aitas mullu tööotsingutel 79 000 inimest ja vahendas 54 000 töö­pakkumist.
Koostööpartnereid, kelle hulka kuuluvad tööandjad, kohalikud omavalitsused, kutse- ja kõrgkoolid, koolitus­asutused ja vabakonna esindajad, on töötukassal ligi 13 000 ning koostöölepped on sõlmitud 30 suurette­võttega.
Lisaks parimale kohalikule oma­valitsusele tunnustati ka aasta parimaid koostööpartnereid. Selle tiitli pälvis Hiiumaa tarbijate ühistu. Aasta tööandja 2016 au sai osaks Kärdla ettevõttele
AS M & P Nurst, mida käis vastu võtmas ettevõtte personali­juht Anneli Mauer.
“Eelmise aasta tõhus koostöö erinevate koostööpartneritega näitab, et koos saame pakkuda inimestele laias valikus töökohti ja ettevõtetele sobivaid töötajaid,” rõhutas Paavel.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...