Connect with us

Uudised

Talgupäeva stardipaketid pannakse teele

Teeme Ära talgupäeva tiim alustas stardipakettide saatmist talgujuhtidele, kes on jõudnud oma talgud juba talguveebi
kirja panna.
Teisipäeva hommikuse seisuga oli www.teemeara.ee lehele üles tähendatud enam kui 760 talgut Eestimaa eri paigus ja talgute kirja­panek jätkub talguveebis suure hooga. Näiteks Hiiumaal oli kirjas 18 talgukohta, Saaremaal 90 ja Läänemaal 57.
Esimesed stardipaketid jõudsid Omniva kesklaost talgujuhtideni selle nädala jooksul. “Just praegu ongi sobivaim aeg talgutööde kavandamiseks ja teiste kaasa kutsumiseks – nii et kõik talguid plaanima!,” soovitab Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür.
Tänavune talgujuhi stardipakett annab taas sületäie soovitusi ja praktilisi abivahendeid talgute korraldamiseks. “Nagu heaks tavaks on saanud, sai stardipakett komplekteeritud Teeme Ära talgupäeva koostööpartnerite toel ja vabatahtlike kaasabil talgukorras. Suur tänu kõigile toetajatele ja veel suurem tänu kõigile inimestele, kes tänavu otsustavad talguid eest vedada ning rahvast kaasa kutsuda,” rääkis Tüür.
Talgute ettevalmistamise hõlbustamiseks mõeldud stardipakett koosneb sel aastal järgnevast: esmaabitarbed, töökindad, pintsel, maalriteip, raamat “Eesti kihelkondade värvid”, ajaleht Talguline, antiseptiline kreem, küpsised, kaerabatoonid, soolane amps talgulauale, kahe ehitus- ja aiapoe sooduskupongid, talgukuulutused, Talguhundi kleepsud, kriisijuhend jm nõuanded.
Eelmise aasta talgute arvu järgi pandi tänavu kokku 2100 stardi­paketti, mida aitasid pakkida vabatahtlikud Tele2-st ja Tugi­keskusest Power.
Teeme Ära talgupäeva meeskond soovitab talgud kirja panna esimesel võimalusel, kuna vahetult enne talgupäeva registreerujatele ei pruugi stardipaketti enam jaguda. Talgujuhid saavad paketid kätte Omniva pakiautomaatidest üle Eesti.
25eurose Selveri kinkekaardi talgulaua katmiseks saavad 1000 kiiremat talgujuhti, kes pakuvad talgulõunal mõnd põnevat piirkondlikku rooga või rahvustoitu. Kinkekaardi soovist saab samuti teada anda talguveebis. Valida saab ka talguretseptide veebiraamatust, mida saavad sirvida ja välja trükkida kõik huvilised.
Tänavu saavad talgujuhid tellida oma kogukonnale ka tasuta uue grupipostkasti Omnivalt, milles nii palju postkaste kui vaja. Teave nii kinkekaardi, roogade kui post­kastide kohta leiab veebilehelt www.teemeara.ee
Lisaks kevadisele Teeme Ära talgupäevale toimub sügisel ka Maailmakoristuspäev, mis leiab aset 15. septembril ja on osaks EV100 programmist ning üleilmsest koristuspäevast. Ettevõtmise eesmärgiks on teha ühine kingitus Eestile ja koristada metsad prügist puhtaks.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...