Connect with us

Uudised

Sünnipäevalised tundsid huvi valla arengute vastu

Reili Rand
Reedel olid valla­kodanikud oodatud osavallamajadesse, et koogi ja kohviga tähistada Hiiumaa valla teist sünnipäeva ja vallajuhtidele küsimusi esitada.
Kõrgessaare osavallas käis väikeses pidulauas istumas 15 vallakodanikku. Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo tutvustas peolistele plaani, kuidas tuntud hiidlasi sündmuste kaudu rohkem meeles pidada.
Osavallakogu esimees Artur Valk rääkis, et temalt küsiti osavalla investeeringute ja ka üldisemalt piirkonna arengute kohta. “Inimesi huvitavad igapäevased elukorralduslikud asjad, olgu see kergliiklustee rajamine Lauka koolini, olgu see teede ja tänavate heakord, tänavavalgustus, prügi­majandus,” rääkis Valk.
Tema sõnul virisemist polnud, pigem oldi tuleviku suhtes optimistlikud. “Nenditi, et osavaldade süsteem jätab ka kohapeale otsustusõigust ja see on hea,” märkis Valk, kes asendas puhkusel olevat osavallavanemat Üllar Laidi.
Sünnipäevasooviks turuplats
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja ütles, et pelgas sünnipäevakülaliste vähesust – mullu oli ikkagi esimene ja huvi suurem – , aga ka seekord oli neid paarkümmend. “Ilmselt täidab asi eesmärki,” oletas Tasuja.
Emmaste peolauas olid peamiselt jutuks valla arengud, küsiti ajakavade ja plaanide kohta, tehti ka väga konkreetseid ettepanekuid. “Käidi välja mõte, et osavalla keskuses võiks olla väikesemõõtmeline turuplats – lauad ja katusealune – kus kohalikud saaksid enda kasvatatut ja valmistatut müüa,” rääkis Tasuja. Ta lubas, et osavald võtab ülesandeks
see plats valmis teha.
Terviserada sünnipäevakingiks
Kärdla osavallamaja külastas reedel kümmekond inimest, kes tundsid huvi vallas toimuva vastu. Uuriti, kuidas saaks paremini korraldada Kärdla tänavavalgustust, kui palju kasutatakse linnapargi mänguväljakut ja Rannapargi madalseiklusrada.
Vallavanem Lauri Preimann rääkis külalistele Kärdla Keskväljaku ehitustööde ajakavast. Temalt küsiti, millal on oodata Paluküla terviseraja pidulikku lindilõikamist. Preimann vastas, et see võeti juba vastu ja täpsemalt tuleb küsida Pühalepa osavallast.
Pühalepa osavalla vanem Liili Eller ütles, et kergliiklusteed hakati kasutama niipea kui asfalt jahtunud, pidulikku lindilõikamist aga plaanis ei ole.
Eller rääkis, et reedel käis Pühalepa osavallamajas vaid kaks inimest, aga õnne­soovijaid astus sisse varemgi. Peamiselt tundsid külalised huvi valla ja osavalla tööde-tegemiste vastu, aga küsimused ulatusid valla ajaloost igapäevategemiste ja tulevikuprojektideni välja. Uuriti ka, millal valmib Hellamaa eakate pansionaadi teine osa.
Käina vallamajas sünnipäeva­külalisi ei käinud.
Sünnipäeval liikuma
Hiiumaa vald asutati 25. oktoobril 2017. Valla avalike suhete juht Liina Siniveer rääkis, et kuna suuremat pidu peetakse veebruari lõpus vabariigi aastapäeval ja aasta lõpus on ka palju tunnustamis­pidusid, otsustati valla asutamis­päeval teha midagi teistsugust ja kutsuda inimesi liikuma. Nii korraldataksegi valla sünnipäevakuul oktoobris ülesaareline orienteerumismäng “Avasta Hiiumaad” ja sünnipäeval jalgsimatk mõnes saare paigas. Nende jaoks, kes matkale tulla ei saa või ei soovi, kaetakse osavallamajades sünnipäeva­lauad. Laupäeval korraldati Kõpus Korbi mägedes valla teine sünnipäevamatk, millel osales hoolimata vihmasest ja tuulisest ilmast 40 inimest.

Veel lugemist:

In Memoriam

Urve oli ja ta jääbki osakeks Hiiumaa loodusest ja kindlasti inimeste mälestustesse helge, noorusliku ja targa naisena, kirjutab Karin Poola. Urve ise on öelnud...

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...