Connect with us

Uudised

HIIG sai kuueaastaseks

REGINA SAAR
Kesknädalal tähistas Hiiumaa Gümnaasiumi pere kooli kuuendat sünnipäeva – palju õnne edasiseks!
Tähtpäeva puhul kogunesid õpilased, õpetajad ja kooli töötajad peale kolmandat tundi suurde auditooriumi aktusele. Nagu traditsiooniks saanud, avati kõigepealt klasside kingitused koolile – koos vaadati õpilaste tehtud videot, mängiti Kahoot-mängu ja saadi ülevaade kooli ajalehest. Seejärel pidas HIIGi direktor Ivo Eesmaa lühikese kõne, tsiteerides selles mõtteteri klassikutelt. Aktuse lõpuks kandsid õpetajad ette sünni­päevalaulu ning seejärel jätkus pidupäev vabas vormis, maitstes laudadele seatud head-paremat.
Ivo Eesmaa sõnul oli sünnipäev selgi korral meeleolukas. Üks tsitaatidest, mille ta oma kõne jaoks oli välja valinud, pärines tuntud rahvakunsti uurijalt Anu Raualt: “Maa­ilmas on olemas kolme sorti haritust ja tarkust: südametarkus, elutarkus ja raamatu­tarkus. Minu jaoks on kaks esimest olulisemad. Raamatu­tarkus mitte nii palju, pigem loov- ja elutarkus ning asjade teha oskamine ja tervikpildi nägemine.”
Samas jätab nii pidu- kui argi­päevale jälje kestev pandeemia. Direktor rääkis, et igapäevaselt koolis omainimesed maski ei kanna. Selle taga on igal nädalal esmaspäeviti ja neljapäeviti toimuv testimine ning kõrge vaktsineerituse tase. Lausa 86 protsenti õpilastest on vaktsineeritud ning 80 protsenti õpetajatest on lasknud teha kolm vaktsiini­süsti. Erandina tehti test eile hommikul enne aktust, et olla kindlad, et nakkust ei ole. Eesmaa lisas, et üldjuhul testivad noored end kodus. “See on usalduse küsimus. Samuti tugineb usaldusele kõva vaktsineerimise tase – kui ütleme, et kasulik on vaktsineerida, siis me vaktsineerime ega hakka siin seletama, et oleme targemad kui teised. Nii saame rahulikult siin olla.”
Gümnaasiumi juhiabi Aet Vohu ütles, et sünnipäeval on hea meel koolipere suurenemise üle – iga aastaga kasvab õpilaste arv. Tema andmetel õpib HIIGis praegu 152 õpilast, kellest 126 päevakoolis ning 26 mittestatsionaarses õppes. Koolis töötab 29 õpetajat, töötajaid on kokku 35.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...