Connect with us

Uudised

Koolidevaheline koostöö laieneb Aasiasse

Erakogu
Erakogu
Erakogu
Erakogu
Hiiumaa gümnaasium alustab rahvusvahelist koostööd Lõuna-­Korea keskkooliga Namhae saarel.
Tegemist ei ole Euroopa Liidu poolt rahastatud projektiga, vaid sõpruskooliga Aasias. Hiiumaa gümnaasiumi õpetajatel on pikaajaline kogemus erinevate Euroopa siseste projektidega Comeniuse ja ERASMUS+ projektide näol, kuid antud koostöö on midagi täiesti uut. Sõpruskool väljaspool Euroopa Liitu on põnev väljakutse meile.
Arvan, et rahvusvahelisel tasemel suhtlemine on täna­päeval vältimatu. Erinevate kultuuride tundmaõppimine, kultuuriteadlikkus ja eneseväljendus on väga olulised oskused globaliseeruvas maailmas. Erinevuste teadvustamine ja aktsepteerimine, õppimine läbi reisimise-­rändamise ning inglise keele praktiseerimine läbi suhtluse on pädevused, mida noortes arendada. Koostöö eesmärkideks on maailma kultuuride mitmekesisuse teadvustamine, erinevate haridussüsteemide tutvustamine, teadmiste ja oskuste vahetamine, õpilasvahetus, õpetajate vaheline suhtlus ning õpilaste uurimistööde esitlemine.
Plaanime kohtumisi nii veebis info- ja kommunikatsiooni­tehnoloogia kaudu kui ka reaalseid kohtumisi Eestis, Hiiumaal ja Lõuna-Koreas.
Esimene kohtumine toimus 30. novembril üle interneti. Tutvustasime koole, rääkisime elust saartel, projekti­kogemustest ning koostöö­võimalustest.
Koostööleping sõlmimisel
Kohtumise korraldas Marti Mätas, kes töötab Lõuna-Korea pealinnas Soulis Eesti suursaatkonnas. Veebikohtumisel osalesid koolide esindajad ja Eesti suursaatkond Soulis.
Koostööleping Hiiumaa gümnaasiumi ja Namhae keskkooli vahel allkirjastatakse detsembris 2021.
Täname Lauri Preimanni ja Marti Mätast toreda idee ja kontaktide loomise eest. Loodetavasti kasvab sellest välja koostöö ning sõprus kahe saare ja kooli vahel.

 

Maris Nõmmik-Kärtner
Hiiumaa gümnaasiumi
õppejuht

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...